TOPlist

Král všech fotomobilů? Mrkněte na nádherné snímky pořízené Xiaomi 14 Ultra!

xiaomi 14 ultra
  • Xiaomi 14 Ultra se blíží, představí se už za pár dní
  • Známe design i specifikace fotoaparátů
  • Nyní si můžeme prohlédnout fotky, které z nové vlajky lezou

Xiaomi 14 Ultra bude bez pochyby jedním z nejlepších fotomobilů roku 2024. Už loňský model si vedl velmi dobře, kombinace kvalitních senzorů a spolupráce s německou Leicou vychází na jedničku. Před pár dny unikly rendery chystané novinky, na což firma zareagovala zveřejněním oficiálních renderů a také potvrdila datum vydání. Telefon se v Evropě poprvé objeví 25. února, tedy den před začátkem MWC, v Číně se však odhalí již 22. února. Na čínské sociální síti Weibo se nyní objevily snímky pocházející právě z nové vlajky a nutno uznat, že vypadají skvěle.

Co se fotovýbavy týče, můžeme v případě Xiaomi 14 Ultra počítat s nulovými kompromisy. Hlavní snímač Sony LYT-900 s velikostí jednoho palce dostane rozlišení 50 MP a proměnlivou clonou v rozsahu od f/1,63 po f/4,0. Xiaomi se nechalo slyšet, že nový snímač dokáže zachytit o 136 % více světla než loňské Xiaomi 13 Ultra. Už to přitom fotí fantasticky, očekávání jsou tedy logicky velmi vysoká.

Dvojice teleobjektivů využije senzor Sony IMX858, jeden nabídne světelnost f/1,8 a 3,2x zoom (ekvivalent 75 mm), druhý pak 5x zoom (ekvivalent 120 mm) a clonu f/2,5. Posledním snímačem do party bude 50MP ultraširoký se záběrem 122 stupňů.

Fotografie vypadají velmi dobře, zvlášť mě zaujal snímek z Paříže, na němž je zachycená žena hrající na saxofon, a to nejen díky perfektnímu oddělení postavy od pozadí, ale také dynamickému rozsahu nebo barvami, které budou naladěné pravděpodobně velmi podobně jako u loňských modelů. Za zmínku stojí také noční fotka ohňostroje, s nímž si telefon rovněž poradil bravurně a nevidíme žádný šum. Je však otázkou, zda jsou dané fotografie upravené či nikoliv. Na reálné testy už naštěstí nebudeme čekat dlouho.

Jak se vám líbí snímky z Xiaomi 14 Ultra?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)