TOPlist

Design Xiaomi 14 Ultra už není tajemstvím! Líbí se vám?

Xiaomi 14 Ultra
  • Xiaomi 14 Ultra bude představeno na veletrhu MWC v Barceloně za necelé dva týdny
  • Vzhled telefonu už není tajemstvím, na internet se dostaly velmi kvalitní rendery
  • Proti loňskému modelu nejsou změny výrazné, jedna příjemná novinka potěší

Xiaomi 14 Ultra se už za necelé dva týdny stane novou vlajkovou lodí Xiaomi a na telefon se moc těšíme. O jeho výbavě už víme prakticky vše, základem bude výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, už z výroby bude telefon spoléhat na HyperOS společně s Androidem 14.

Skvěle vypadají fotoaparáty, na zádech najdeme hned čtveřici senzorů s rozlišením 50 megapixelů, největší očekávání samozřejmě vzbuzuje hlavní snímač Sony LYT-900. Zachovány zůstaly dva teleobjektivy s 3,2 respektive 5x optickým přiblížením. Co design?

Na první pohled působí zadní strana telefonu hodně podobně jako v loňském roce u modelu Xiaomi 13 Ultra, prakticky se nezměnil design obřího fotomodulu na zádech. Jeden zásadní rozdíl tady ale je – u loňského modelu byla necelá polovina telefonu o něco tlustější než druhá (můžete se mrknout na fotografii níže).

Na většině fotografií to nebylo vidět, ale v reálu to úplně dokonale nevypadalo. Novinka tento neduh odbourává, záda jsou krásně rovná a telefon má všude stejnou tloušťku, samozřejmě s výjimkou zmíněného fotomodulu. Za mě je toto zásadní plus a jsem rád, že Xiaomi dokázalo tento nehezký (jakkoliv originální a výrazný) prvek odstranit.

Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 14 Ultra bude chtít zaujmout pozici jednoho z nejlepších mobilních telefonů ve světě operačního systému Android, minimálně pokud se budeme bavit o fotoaparátu. Bohužel se trochu obáváme vysoké cenovky, za skvělý a nekompromisní přístroj si Xiaomi nepochybně řekne o pořádnou sumu peněz. Uvidíme, co všechno výrobce dokázal ještě vylepšit ve srovnání s loňským modelem Xiaomi 13 Ultra. Atraktivnější design, výkonnější procesor a lepší fotoaparát je ale velmi dobrý základ.

Jak se vám líbí Xiaomi 14 Ultra?

Zdroj: mysmartprice

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)