TOPlist

DxOMark: Xiaomi 14 fotí lépe než iPhone 14 i Vivo X90 Pro!

xiaomi 14 dxomark výsledek
  • Xiaomi 14 je skvěle fotící kompaktní vlajka
  • Nyní byla otestována také na webu DxOMark
  • Odnesla si až 28. příčku, přesto se nejedená o špatný výsledek

Xiaomi 14 si na konci února odbylo svou evropskou premiéru a už nějakou dobu si můžete u nás na webu přečíst kompletní recenzi. V ní jsem mimo jiné vyzdvihl fotoaparáty, které mě letos zaujaly více než u konkurenční Galaxy S24. Recenzenti z DxOMark jej před pár dny rovněž podrobili detailnímu testu, jaký je výsledek?

Ještě předtím, než se podíváme na hodnocení DxOMark je potřeba říct, že tento web nemá dlouhodobě fotící schopnosti telefonů Xiaomi úplně v lásce. Historicky nejlepším telefonem značky je Xiaomi Mi 11 Ultra, které sdílí 20. příčku s iPhonem 13 Pro Max, o dvě generace novější Xiaomi 13 Ultra je až na 23. místě, stejně jako třeba Pixel 7 či Galaxy S23 Ultra.

xiaomi 14 dxomark

A jak dopadlo Xiaomi 14? Telefon si vysloužil celkové skóre 138 bodů a překonal tak základní iPhone 14, Huawei Mate 40 Pro nebo Vivo X90 Pro. Na první pohled to není úplně uspokojivý výsledek, ve skutečnosti mu patří až 28. pozice, avšak budeme-li se bavit o telefonech spadající do stejné cenovky, patří mu třetí pozice, absolutním vítězem je v tomto případě Pixel 8.

Xiaomi 14

Kde koupit:

Cena od: 21 999 Kč

Testeři si pochvalují zejména přesnou expozici, skvělé vyvážení bílé a zachování vysokých detailů jak u focení, tak u videa. Obstál také teleobjektiv, opět je vyzdvižena vysoká úroveň detailů. Naopak zklamala expozice u videa, nízký kontrast obličejů, přítomnost artefaktů a šum u videa za špatných světelných podmínek.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nejvýhodněji pořídíte nový Xiaomi 14 a 14 Ultra u Mobil Pohotovosti, kde v prvních dnech ušetříte 4 000 Kč, získáte dárek k předobjednávce a čeká na vás i prodloužená 3letá záruka, kterou získáte k telefonu zcela zdarma. Více zjistíte mp.cz/xiaomi14.

Co říkáte na Xiaomi 14 a jeho fotoaparáty?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)