Jak fotí Xiaomi 13T? Dle DxOMark Překonal starší Pixel i Galaxy S22

xiaomi 13t dxomark
  • Xiaomi 13T byl zhodnocen v testu DxOMark
  • Má vcelku povedené fotoaparáty se slušným videem 
  • Nechal za sebou třeba Pixel  6a i iPhone 12

Společnost Xiaomi představila nedávno v Berlíně své nové budget vlajky – Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro. Čínská firma na představení věnovala velkou část fotoaparátům, na kterých spolupracovala společně s německou Leicou. Z prvních testů lze říci, že jde o poměrně schopné fotomobily a nyní se levnější varianta objevila také v testu DxOMark.

Xiaomi 13T získalo v DxOMark celkové skóre 121 bodů, což ji řadí na 60. místo celkového žebříčku. Je tedy jasné, že nejlepší modely od ostatních, ale také vlastních značek nepřekonává. Na druhou stranu za sebou telefon nechal vynikající fotomobily jako iPhone 11 Pro Max, Google Pixel 6a, OnePlus 10 Pro, Samsung Galaxy S22, iPhone 12 nebo Samsung Galaxy S21 Ultra.

xiaomi 13t pro

Web si pochvaluje především široký dynamický rozsah, rychlé a přesné ostření, příjemné barevné podání a dobrou stabilizaci u videa. Lepší by dle DxOMark mohlo být vyvážení bílé, šum při slabém osvětlení a tu a tam se objeví nějaký artefakt. V dohledné době se můžete těšit na naší recenzi, kde pochopitelně otestujeme pořádně právě i fotoaparáty.

Co zatím říkáte na telefony řady Xiaomi 13T?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)