Xiaomi 12T Pro má za sebou foto test v DxOMark. Překvapení?

Xiaomi 12T Pro DxOMark foto test

Nový vlajkový telefon Xiaomi 12T Pro, který se mimo jiné honosí rekordně “velkým” primárním fotoaparátem s 200MPx rozlišením, má za sebou foto test u známého serveru DxOMark. Dokázal zde získat celkem 129 bodů, což jej řadí na dělenou osmnáctou příčku. Tu sdílí se “sourozenci” Xiaomi 12 Pro a Xiaomi Mi 10 Ultra a rovněž s Huawei P40 Pro. Jak je z výsledku patrné, obří hlavní senzor rozhodně není automatickou zárukou top úspěchu.

Xiaomi 12T Pro DxOMark foto test žebříček

DxOMark ve svém testu ocenil u Xiaomi 12T Pro po fotografické stránce například expozici, barvy, detaily při snímání v jasném prostředí nebo schopnosti tele zoomu na krátkou vzdálenost. U natáčení padla pochvala za dobrý dynamický rozsah i expozici, velmi dobrou filtraci šumu i v horších světelných podmínkách a také stabilizaci.

Xiaomi 12T Pro DxOMark foto test hodnocení

Mezi negativa focení pak patří například slabší dynamický rozsah, artefakty a duchy, podexponování při nočním focení nebo málo detailů u širokoúhlých snímků. U videa patří mezi nešvary třeba chaotický autofokus a nekonzistentní ostrost při pohybu. Telefon získal 130 za běžné focení, 70 bodů v kategorii bokeh, 71 za náhled, 101 bodů za zoomování a 134 za video.

Co říkáte na výsledek foto testu Xiaomi 12T Pro?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)