Vlajky od Xiaomi porazily poslední iPhone v zajímavé metrice

Xiaomi 12S Pro Xiaomi 12S Ultra screen-on-time test iPhone 13 Pro Max

Když se na trh dostanou nové vlajkové telefony jakékoli značky, roztočí se mimo jiné kolotoč testování výkonu a absolvování všemožných benchmarků. Nevyhnuly se tomu ani nové mobily z řady Xiaomi 12S. Modely Xiaomi 12S Pro a Xiaomi 12S Ultra a jejich čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 dle očekávání porazily ostatní Android konkurenty, zároveň si ale připsaly i jeden zajímavý skalp při porážce “jablečného” soka iPhone 13 Pro Max.

Xiaomi 12S Pro Xiaomi 12S Ultra 3DMark Wildlife Stress Test iPhone 13 Pro Max

Aktuálně nejvybavenější iPhone měl navrch v rámci 3DMark Wildlife Stress Testu, kde měl pohodlný náskok přes 200 bodů. Trochu překvapivě ale padl při Screen-on-Time (SoT) testování, které zjišťuje maximální dobu používání mobilu při kombinovaném používání. Sérii obsahující třicetiminutové sekvence hraní Genshin Impact, psaní přes WeChat, videohovorů, hlasových hovorů, procházení webu, streamování videa a surfování na TikToku zvládly lépe jak Xiaomi 12S Ultra, tak i Xiaomi 12S Pro. Konkrétně o pět, respektive osm minut.

Xiaomi 12S Pro Xiaomi 12S Ultra screen-on-time test iPhone 13 Pro Max výsledky

Z testování vzešlo, že telefon Xiaomi 12S Pro vydrží zmíněnou sérii obsloužit po dobu 7 hodin a 50 minut. Model Ultra vydržel o tři minuty méně. Jak oba nedávno představené mobily, tak i starší Xiaomi 12 Pro mají 4 500mAh baterie. Přesto se novinkám dařilo podstatně lépe, za což vděčí hlavně modernějšímu procesoru. Rozdíl u SoT činí propastné dvě hodiny. iPhone 13 Pro Max má 4 250mAh baterii. Nutno dodat, že zmíněné testy proběhly v Číně, s tamními aplikacemi i domácími verzemi telefonů. Uvidíme, zda stejně zabodují i globální modely.

Jak si vede váš mobil v této metrice?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)