Xbox Live pro telefony: Microsoft připravuje herní službu pro Android i iOS

xbox live android ios hrani her

Již brzy uvidíme herní službu Xbox Live i na telefonech s Androidem, iOS i herní konzoli Nintendo Switch. Microsoft plánuje velké rozšíření. Jednak aby mohli být hráči i na jiných platformách stále spolu ve spojení. Hlavním důvodem však má být podpora cross-platform hraní. To se dá volně přeložit jako možnost hraní stejných her společně, i když jste na jiné platformě. Takže například půjde stejná hra hrát na PC, konzoli i telefonu.

Xbox Live pro Android telefony oznámí Microsoft již za měsíc

O nové funkci poprvé informoval server Windows Central. Masivní rozšíření na “kapesní” zařízení ale není žádným překvapením. Už nyní některé Android nebo iOS hry podporují Xbox Live Achievements (úspěchy ve hře). Podpora je ale prozatím pouze pro hry od Microsoftu, jako je třeba Minecraft. Už za měsíc bychom měli být svědky oznámení, kdy se Xbox Live může rozšířit na více než 2 miliardy zařízení.

xbox live pc herni sluzbaXbox Live na PC připomíná herní sociální síť

Samozřejmě že tak velké číslo to rozhodně nebude, protože každý uživatel si novou službu nenainstaluje. Nicméně i tak jde o poměrně velkou věc, protože dlouho dobu byly jednotlivé platformy uzavřené a v podstatě nebylo možné hrát společně, pokud jste měli hru na konzoli, PC a telefonech.

Podle posledních informací se chystá integrace seznamu přátel, možnost chatování, Achievements a hlavně podpora multiplayeru. Důvody, proč se Xbox Live přesouvá na nové platformy je jednoduchý. Microsoft chce nalákat nové publikum k hraní na PC a hlavně na konzoli Xbox. Nicméně si také připravuje půdu pro spuštění online streamování her. Jejich dříve představená služba XCloud by měla být spuštěna ještě tento rok. Více informací nejen o rozšíření Xbox Live, ale i xCloud, bychom se měli dozvědět již 18. března na konferenci GDC 2019.

Hrajete na PC nebo herní konzoli Xbox? Těšíte se na rozšíření služby Xbox Live?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek