Xiaomi se nezúčastní veletrhu Mobile World Congress 2017

xiaomi-mobile-world-congres

Nejvýznamnější událost roku v segmentu mobilních zařízení – veletrh Mobile World Congress – začne 27. února ve španělské Barceloně. Jako každý rok nebude chybět žádný z velkých hráčů: LG představí vlajkovou loď G6 a BlackBerry ukáže DTEK70 s hardwarovou klávesnicí. Přítomen samozřejmě bude i Samsung, který si však prezentaci letošního “top” modelu Galaxy S8 nechá na jindy. Původní předpoklady, že se zúčastní také čínský výrobce Xiaomi, se ukazují jako liché. Podle zprávy serveru TechCrunch, kterou potvrdil tiskový mluvčí společnosti, čínský výrobce letošní ročník vynechá.

Proč bude na veletrhu Mobile World Congress Xiaomi chybět?

Neúčast na letošním ročníku je poměrně nečekaným krokem. Loni Xiaomi představilo na MWC model Mi 5, což naznačilo, že považuje tuto událost za důležitou. Výrobce nechyběl na veletrhu ani rok předtím, kdy se na pódiu objevil Hugo Barra.

Na veletrhu Mobile World Congress nechyběl v roce 2015 Hugo Barra Na veletrhu Mobile World Congress nechyběl v roce 2015 Hugo Barra

Co je tedy důvodem, proč se Xiaomi letos nechce účastnit? Pravděpodobně je to proto, že firma nemá žádnou novinku, kterou by zde ukázala. Dost možná proto zůstává raději v ústraní. To by ale také znamenalo, že očekávaný model Mi 6 ještě není připraven a dočkáme se ho tedy později, pravděpodobně v dubnu či květnu. To je ale jen spekulace – samotné Xiaomi se k této otázce zatím nevyjádřilo, některé zdroje však hledají souvislost s odchodem Huga Barry do Facebooku.

Xiaomi se nevyvedla ani účast na první letošní akci – veletrhu CES v americkém Las Vegas. Zde se očekávalo, že výrobce oficiálně oznámí vstup na americký trh. Namísto toho byly představeny dva produkty, které se v USA nebudou prodávat – bílá verze Mi Mix a nový televizor.

Celkově vzato byl vstup do roku 2017 pro Xiaomi poměrně náročný. Kromě odchodu Barry ze zdravotních důvodů a stesku po domově, se musí smířit s tím, že po několika rocích rychlého růstu vstupuje do přechodného období. Poprvé ve své pětileté historii společnost neodhalila, kolik loni prodala smartphonů – s největší pravděpodobností proto, že se tempo růstu z minulých let zpomalilo.

Produkty Xiaomi na náš trh dováží obchod Beryko.cz.

Co říkáte na to, že se Xiaomi nezúčastní letošního MWC?

Zdroje: androidauthority.com, androidcentral.com, techcrunch.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)