Samsung oficiálně potvrzuje, že Galaxy S8 na MWC nepředstaví

samsung-galaxy-s8-na-mwc-ne

Asi žádného fanouška Androidu nenechává chladným blížící se představení vlajkové lodě jihokorejského Samsungu – Galaxy S8. Po webu již koluje řada spekulací o tomto telefonu, které koncem minulého týdne shrnul David Trlica. Jednou ze zásadních otázek je termín, kdy bude novinka představena. Nejbližší významnou událostí je veletrh Mobile World Congress, který se bude konat ve dnech 27. února až 2. března. Samsung často představoval své novinky právě zde, proto se sem tam objevily spekulace, že by se tak, stejně jako v loňském roce, mohlo stát i letos. Šéf mobilní divize Dong-jin Koh však tyto zvěsti definitivně vyvrátil s tím, že Galaxy S8 na MWC nepředstaví.

Samsung letos Galaxy S8 na MWC nepředstaví Samsung letos Galaxy S8 na MWC nepředstaví

Jihokorejský výrobce v předchozích letech představoval své klíčové produkty mobilní techniky v různých termínech – zpravidla tak činil v rámci akce “Unpacked”. Letos se největší rival z korejského poloostrova – společnost LG – chystá prezentovat vlajkový model G6 26. února, tedy den před oficiálním zahájením MWC. Své novinky pro rok 2017 zde představí i další velcí výrobci. Samsung však mezi nimi nebude.

Samsung model Galaxy S8 na MWC nepředstaví.

Dong-jin Koh oficiálně potvrdil, že Samsung Galaxy S8 nebude představen na Mobile World Congressu 2017. Neuvedl však nic konkrétního o termínu, kdy by se tak mělo stát. Podle zatím nepotvrzených informací je jedním z možných termínů 29. březen s tím, že prodeje by mohly být zahájeny ve třetím dubnovém týdnu. Opatrnější zdroje mluví spíše o představení na začátku dubna.

Očekává se, že Galaxy S8 by měl být proti svému předchůdci významným upgradem, který se bude muset postarat o pozvednutí poněkud pošramocené pověsti po aféře s explodujícími Samsungy Galaxy Note 7 z konce loňského roku. Tisková agentura Reuters dokonce uvádí, že právě problémy s baterií Note 7 mohou způsobit zpoždění letošního “top” modelu Samsungu. Důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti výrobku v návaznosti na vyšetřování příčin požárů. “Poučení z této události se hluboce odráží v naší kultuře a procesech,” řekl Koh novinářům na tiskové konferenci. “Samsung Electronics se snaží opět získat důvěru spotřebitelů.”

Dělá dle vašeho názoru Samsung dobře, že po aféře s Galaxy Note 7 odloží představení modelu Galaxy S8?

Zdroje: sammobile.com, reuters.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)