Chystáte se instalovat Windows 11? Tohle vás možná otráví..

windows 11

Americká společnost Microsoft plánuje vydat poměrně velkou aktualizaci pro Windows 11, která přinese mimo jiné také nového správce úloh nebo možnost přetahovat aplikace na hlavní panel. Pokud jej stále nemáte a chystáte se na budoucí instalaci, možná vás otráví fakt, že u nové verze tohoto systému si budete muset vytvořit Microsoft účet.

Windows 11 si brzy bez Microsoft účtu nenastavíte

Tuto změnu Microsoft potvrdil v seznamu novinek pro Insider Preview Build 22557. Systém Windows 11 Pro bude vyžadovat při počátečním nastavení připojení k internetu, abyste se mohli přihlásit ke svému účtu. Na dřívějších verzích Windows (včetně aktuální verze jedenáctek) bylo možné založit si místní uživatelský účet za předpokladu, že nebyl připojený k internetu. Tuto možnost preferovala velká část uživatelů, jelikož jste prostě zadali uživatelské jméno a měli jste hotovo. Celý proces zabral jen pár sekund.

Poznámka redakce

Pokud jste náhodou nezaregistrovali, že na Windows 11 spustíte Android aplikace, určitě mrkněte na náš článek. Odkaz naleznete na konci tohoto textu.

How to install Windows 11 (via update & bootable USB)

How to install Windows 11 (via update & bootable USB)

Sice jste neměli přístup k obchodu Microsoft Store, cloudovému úložišti OneDrive a dalším benefitům jako synchronizace mezi jednotlivými zařízeními, ale mohli jste jej bez problémů používat. Ostatní systémy jako macOS nebo Chrome OS rovněž nabízí možnost vytvoření místního účtu, takže Microsoft bude první, kdo učiní tento pro mnohé nepopulární krok. Mimochodem pokud jste nezaregistrovali, že se do Windows 11 chystají Android aplikace, určitě mrkněte na náš článek.

Jak často instalujete nový systém?

Zdroj: TechRadar

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)