Super! Malování ve Windows přináší funkci, kterou známe z Photoshopu

microsoft malování
  • Microsoft přidal do Malování skvělou funkci, kterou známe z placených aplikací
  • Jedná se o možnost odstranit pozadí na jedno klepnutí 
  • V tuto chvíli je k dispozici pro uživatele programu Windows Insider

Společnost Microsoft nedávno vydala poměrně velkou aktualizaci pro aplikaci Malování, která přinesla například tmavý režim. Nyní ji americký gigant posílil o další skvělou funkci, kterou známe třeba z Photoshopu od Adobe. Nově bude možné odstranit pozadí z jakéhokoliv obrázku jedním kliknutím.

Podle oficiálního prohlášení společnosti Microsoft je tato nová funkce nyní k dispozici v testovací verzi pro uživatele Windows Insider v kanálech Canary a Dev. Jakmile na panelu nástrojů v Malování kliknete na tlačítko „odebrat pozadí“, aplikace automaticky vyřízne objekt z jeho pozadí. Tato funkce není ničím novým, ale v Malování by ji čekal málokdo. Pokud tedy používáte nějaký program/webovou aplikaci (například Free Image Background Remover od Adobe), můžete vyzkoušet nové řešení od Microsoftu.

odebrání pozadí malování

Nová funkce se bude hodit širokému spektru lidí, ať už jde o tvůrce obsahu, marketéry nebo běžného uživatele. Vyzkoušel jsem ji na několika obrázcích a přestože v některých případech nefunguje úplně stoprocentně, s jednoduššími operacemi si poradil nástroj bez problémů. Navíc vše trvá chvilku, asi 2 vteřiny. Pokud nejste zaregistrování v programu Insider, budete si muset na novinku ještě pár týdnů počkat. Je ale takřka jisté, že v dohledné době zamíří na většinu počítačů.

Oceníte funkci odstranění pozadí v Malování?

Zdroj: Windows Blog, vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)