Malování ve Windows 11 je tmavé! Přistála do něj ještě jedna praktická funkce

malování windows 11 dark mode
  • Do aplikace Malovaní se konečně dostal tmavý režim
  • Microsoft na něm pracoval přes rok 
  • Kromě toho se zlepšila také práce se zoomováním

Pokud patříte mezi uživatele operačního systému Windows 11 a vyhlížíte tmavý režim v aplikaci Malování, můžete začít jásat. Microsoft jej totiž po více než ročním testování uvolnil i pro uživatele, kteří nejsou zaregistrovaní v Insider programu.

Jak aktivovat nový tmavý režim v Malování?

Aktivace tmavého režimu je snadná, avšak bude zapotřebí mít odpovídající verzi aplikace Malování. Tu stáhnete v Microsoft Store, novinka je dostupná od verze 11.2304.17.0. Samotná aktivace by pak měla proběhnout automaticky (v závislosti na nastavení vašeho systému), můžete ji ale zapnout i ručně v Nastavení.

aplikace malování windows 11 tmavý režim

Microsoft rovněž zapracoval na ovládacích prvcích pro zoomovaní. Typický posuvník sice zůstává, nově však bude možné oddalovat/přibližovat plynule a to klidně jen o jediné procento. V dřívějších verzích se totiž dalo posouvat jen v rámci desítek procent, nyní si můžete buď skrz posuvník, nebo zadáním libovolné hodnoty nastavit libovolnou hodnotu. Obrázek může být také vyplněn na šířku okna, což oceníte, pokud nepracujete s programem na celé obrazovce.

Používáte ve Windows světlý, nebo tmavý režim?

Zdroj: WindowsLatest

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)