Menu

Windows 10 pro telefony Xiaomi Mi4 přichází, má to však háček

To, že společnost Xiaomi již delší dobu spolupracuje s Microsoftem, není žádnou novinkou. O implementování Windows 10 do zařízení od čínského výrobce jsme vás dříve informovali. Video, na kterém můžeme vidět, jak celý systém na Mi4 vypadá, je dostupné v našem článku zde.

Xiaomi Mi4 s Windows 10

Xiaomi Mi4 s Windows 10

Dnešním dnem se uživatelé toho zařízení mohou registrovat do uzavřeného beta testu. Má to však jeden háček – dle oznámení Xiaomi bude beta dostupná pouze pro ty, kteří přímo žijí nebo se mají možnost dostavit do Pekingu. Cílem je zvýšit efektivitu zpětné vazby a komunikace testerů s asijskou pobočkou Microsoftu. Tato spolupráce bude pro obě firmy velice výhodná, neboť Microsoftu se díky ní podaří rozšířit své zastoupení na čínském trhu, zatímco pro Xiaomi to znamená další inovaci svých zařízení a možnost nabídnout více než jeden operační systém.

Zatím můžeme pouze doufat, zda se podaří získat tuto verzi i pro běžné uživatele, kteří by chtěli vyzkoušet Windows 10 na svém telefonu Xiaomi Mi4 na “své vlastní triko”.

Zdroje: gizchina.comneowin.net.

 

Komentáře

Kryštof Dostál

Kryštof Dostál

1.6.2015 14:27

já chci win10 do shield tabletu. mohl byych si zahrát staré herní pecky

Andrejxd

z aplikace
1.6.2015 14:29

Tyyy jo. Aky uzitocny clanok… Naco to tu je ked windows 10 mi4 je len pre ludi blizko penkingu?

Jakub Topič

1.6.2015 14:30

To Kryštof Dostál: Protože těch 50 her zdarma na Gridu nestačí :D :D

cardi

1.6.2015 14:37

Lituju těch co si to do founu daji misto androidu :D

uni

uni

1.6.2015 14:39

Kryštof Dostál: Nechceš, protože na menších úhlopříčkách W10 nezpřístupní Desktop, tedy si tam nic jiného než Windows Apps z Store nenainstaluješ, tedy můžeš zapomenout na staré herní pecky.
Doporučuji ASUS VivoTab Note 8, kde ti běží nezprzněné Win8 (kde je jistě i tak vyšší zpětná kompatibilita než tomu bude u W10) a má aktivní stylus, tedy snadná emulace myši (včetně pravého tlačítka). Výprodej v Alze, 3,5k, bezprecedentně dobrá nabídka:)

uni

uni

1.6.2015 14:41

Aha, už se po nich zaprášilo, no není divu, budeš to mít dražší:)

IAczech

IAczech

1.6.2015 15:07

Mnoo taky tady vyslovím názor, ale asi budu ukamenovaný. Mám Androida od verze 2.4 a prošel jsem až k verzi 5.1 lízátko a nevím Android plno aktualizací, ale vylepšení žádná podstatná, kdy se změnilo pár ikon a zvýšila se maximálně tak náročnost na HW, bohužel. Optimalizace u Androidu nejsou žádné, kdy dochází k “microshutteringu – posekání” obrazovky při posunu a to i na 2GB RAM popř. 3GB RAM, nechápu kam cpe všechny ty prachy GOOGLE, ale do optimalizace to není. Jsem člověk, který potřebuje dobrou konektivitu s PC a pokud možno vždy fungující a optimalizované aplikace a to mi Android neposkytuje, kdy s konektivitou je na tom velmi špatně celkově nic moc a stabilita aplikací je taktéž na štíru. Co je taky velmi špatné Google Market, kdy máte 1000x aplikaci na měření prdu ze zadku a k ničemu, jako na co mi taková aplikace je, když ani nejde. Taktéž vada každého Androidu je postupné zpomalení, kdy se mobil musí přeinstalovat cca každých 6 měsíců a to mě opravdu nebaví a taktéž absolutní neoptimalizace využití energie, kdy v Androidu špatně psaná aplikace dokáže vybouchat baterku během 3 hodin.

WP musím pochválit, za svižnost, kdy od LOW,MID až po HI-END třídy prostě běhá svižně a další jsou kancelářské balíky office lens, na tyto služby prostě žádná aplikace Android nemá, viz. třeba mobilní skener. Pracuji ve firmě, kde potřebuji položit mobil na stůl a už z něho načíst prezentaci a popřípadě tyto upravovat přes bezdrátovou klávesnici atd .. atd …

Samozřejmě říkám, že nejsem žádný hráč na mobilu, kdy her tolik na WP marketu není jako na Androidu, jsem spíše člověk který uvítá běžné pracovní nástroje a tyto jsou na WP mnohem lepší než na Androidu a povětšinou zdarma.

WP 8.1 není dokonalý systém, sám se moc těším na W10, který testuji na nižší třídě L830 a zatím velmi pozitivní dojem, kdy už teď v insider verzi je mnohem lepší než Android ve firemní sféře a mluvím hlavně o konektivitě a standartu Miracast.

Přešel jsem z LG G3 na L930 a samozřejmě i s tímto na WP 8.1 a zatím pro moje pracovní potřeby je WP8.1 nepostradatelný a práce s ním mnohem lehčí, kdy vše funguje automaticky a intuitivně.

Je to pouze o volbě, do jaké sféry chcete a k čemu mobil máte. Jinak každopádně Xiaomi chválím, za možnost výběru, kdy se k němu přidávají i výrobci Acer, Asus, a dnes má na trhu mobil s WP i Samsung.

Trip

Trip 0

z aplikace
1.6.2015 15:18

Tohle je naprostá pravda. Já se take moc těším ma Windows 10. Čekal jsem hlavně na USB OTG.

Tadeáš

Tadeáš

1.6.2015 16:14

IAczech: Máš pravdu. Taky mám pocit, že s každou další verzí vydanou po Androidu 4.1 je to horší a horší. Možná ještě 4.3/4.4 jsou docela v pohodě, ale Lollipop je nepovedený a Mko přináší úplné minimum novinek nebo znatelných vylepšení. Už ani čistý Android není to co býval, protože Google do něj cpe pořád víc a víc zbytečných aplikací a to ani nemluvím o ostatních výrobcích, kteří společně se svojí nadstavbou nacpou do telefonu milion nesmyslů.

uni

uni

1.6.2015 16:16

Tadeáš: 4.3->4.4 bylo naprostý fiasko, viz podpora pam. karet….

Martin P.

Martin P.

1.6.2015 16:40

Windows Phone 10 pro Xiaomi MI4 nebyl projekt ani Xiaomi, ani Microsoftu.

Osobně bych …Microsoft has been working closely with a user group to bring Windows 10 to Xiaomi Mi 4 and it seems the project development is now warping up. Microsoft’s Xiaomi user group announced the Mi 4-compatible Windows 10 ROM will become available for download on June … nevykládal jako že …Xiaomi již delší dobou spolupracuje s Microsoftem…

MS pomáhal čínské komunitě na zbastlení lepší komunitní ROM v PR to bude že oni ale českou MiUI ROM také nědělá Xiaomi

jech

1.6.2015 16:52

S SD kartama ve 4.4 to bylo fiasko, to je pravda, ale verze 5.0 to zase opravila a Android M to ještě zdokonaluje, aby se SD kartou dalo pracovat jako s interní pamětí. Hlavní problém kartama je v zastaralym a hloupym souborovym systému FAT od Microsoftu, kterej tam zase musí bejt, aby šly ty karty číst ve Windows.

Optimalizace ve 4.4 umožňujou Androidu běhat slušně i na jednojádru s 512 MB RAM, na takovym HW ten slavnej Windows Phone ani nenaběhne. S vnitřnostma, co má nejpomalejší WP telefon by Android lítal jako blesk. WP telefony jsou dotovaný a tak i ty nejlevnější mají hodně výkonný chipsety. Takže pro někoho, kdo chce jenom telefonovat a občas internet, má takovej telefon smysl. Za málo peněz koupím solidní HW.

Ale dávat na telefon s Androidem WP je úplná blbost. Reálný zrychlení žádný nenastane. Akorát najednou budou uživatelé koukat, kde jsou nějaký rozumný aplikace. Na fóru Osmand brečí uživatelé WP, že namají žádnou slušnou terénní navigaci, na PowerAmp fóru brečí, že na WP neni jedinej solidní hudební přehrávač atd. A dožadujou se verzí pro WP.

WP má už sice dost aplikací, ale těch kvalitních, je zoufale málo. Je to daný tím, že API systému je ořezaný a omezený a vlastně neumožňuje vytvářet kvalitní aplikace. Zajímalo by mě, jak v týhle situaci chtějí na WP portovat Android aplikace. Nějaká blbost půjde, ale komplexní propracovaná aplikace těžko…

Co se týká inovací, tak těch je i v posledních verzích spousta. Samozřejmě tam neni nic zásadního, protože zásadní věci už Android na rozdíl od WP dávno umí. Tady je výpis těch nejpodstatnějších:

4.0 Ice Cream Sandwich
October 2011

Support for virtual buttons in addition to touch-sensitive buttons
Create folders by dragging apps on top of each other
A new app tray tab for thumbing through widgets
Calendar app now supports pinch-to-zoom
Gmail gets new design, offline search, swiping between conversations
New Chrome browser syncs with your bookmarks, saves pages offline, supports 16 browser tabs
More keyboard error correction, inline spell check
Customizable lock screen, launcher
Recent applications icon
Roboto typeface
New swipe/delete behavior
Improved voice integration and copy and paste
Face Unlock security feature
Data Usage tracking
Hide unwanted app icons
Shut down apps that are using background data
Native camera features include zero shutter lag, continuous focus, zoom while recording, taking a still photo while recording, panorama photos, time lapse settings, 1080p recording
Face detection in the cameraIntegrated photo editor
New gallery layout, organized by location and person
Phone app lets you swipe between favorite friends with integrated visual voice mail
Speed up and slow down voice mails
Quick message sends canned response text message when you decline a call
Android Beam, an NFC feature for exchanging information between two phones by tapping them
Wi-Fi Direct support

4.1 Jelly Bean
July 2012

Faster, smoother performance with “Project Butter”
Expandable notifications with greater interaction
Voice search access by swiping up from bottom of the screen
Voice actions engine replies to some queries
Google Now
Offline dictation
Default Chrome browser
Resizable app widgets
Android Beam support for transferring larger files, like photo and video
New filmstrip view of recent shots in the camera app
Applications update in Google Play with just the changed code
Sound search widget for music ID
Higher-resolution contact photos
Greater accessibility options
Expanded language support, especially for Arabic and Hebrew
Interface tweaks

4.2-4.3 Jelly Bean
November 2012-October 2013

Lock screen widgets, and the ability to open the camera from the lock screen
Quick Settings in the notification menu to toggle Wi-Fi or Bluetooth and more
“Daydream” screensavers, which show time and other information when the screen is locked or device is docked
Multiple user accounts on tablets only
Support for wireless display (such as Miracast)
Accessibility features, including triple-tap to magnify the entire screen, pan and zoom with two fingers, speech output for blind users
Unified interface layout for all devices, with system bar at the top of the screen, and a home screen dock
More Actionable Notifications, which let you respond to the notification without opening the app
Bluetooth Low Energy support
Location tracking with Wi-Fi — your device can track your location without turning on Wi-Fi
Support for 4K resolution phones

4.4 KitKat
October 2013

Major design interface update, especially for new Nexus devices
Translucent status bar in the OS and in apps
New “immersive mode” where apps can hide navigation and status bars
The size of the operating system shrunk so it can run on lower-end devices with small amounts of RAM and internal storage
Wireless printing using Google Cloud Print

5.0 Lollipop
October 2014

Completely redesigned UI called Material
Notifications on the lock screen and new pop-up alerts
Priority mode silences less important notifications
Multiple user accounts for both phones and tablets
New recent apps menu called Overview
Guest mode
Screen pinning
Battery Saver mode
Default device encryption
Smart lock unlocks devices with Bluetooth device or NFC tag

uni

uni

1.6.2015 16:56

jech: no k té nápravě SD na eLku, musí se tedy sáhnout do kódu aplikace, aby si vyžádala práva. Samo o sobě se nevrátila funkčnost z JB.
Ad optimalizace na 512MB, tam se toho mnoho nezměnilo. Systém má nadále špatnou správu RAM, co se změnilo, že Google upravil své aplikace, aby nebyly tak rozežrané. Celé kouzlo “optimalizace” na 512RAM. Ono je to stejně jedno, 1GB mají dnes i telefony pod dva tisíce (viz kolegova Lumia 435).

Tadeáš

Tadeáš

1.6.2015 17:04

Jech “Optimalizace ve 4.4 umožňujou Androidu běhat slušně i na jednojádru s 512 MB RAM, na takovym HW ten slavnej Windows Phone ani nenaběhne. S vnitřnostma, co má nejpomalejší WP telefon by Android lítal jako blesk”

Promiň, ale očividně jsi nikdy neměl v ruce telefon s WP (nebo i iOS), protože je to přesně naopak, tam, kde běhá WP v pohodě, se Android moc nechytá.

Uni: Máš recht, toto Google podělal maximálně, ale jinak je KK docela dobře použitelný.

Mudrlant

1.6.2015 17:34

Jech: Tak ty očividně ani nevíš, jak Android funguje. Debata s takovým člověkem a výsledná vypovídající hodnota celé diskuze by byla nula, nula, žádná. Proto Ti k těm všem blbostem, co jsi napsal, neřeknu ani ťuk. Veřejně si ze sebe udělal pako. Pěkný den.

g3nyus

g3nyus

z aplikace
1.6.2015 18:36

Jech: ty asi vůbec nevíš o wp nic podle tvého komentáře jsi mimo mísu

tamten

tamten

1.6.2015 21:06

Windows patří na počítače, Android na mobily.

Uživatel 3 operač. systémů

Uživatel 3 operač. systémů

z aplikace
1.6.2015 21:08

Jech: Měl jsem Nokii Lumii 610 s 256 RAM!! A byl jsem v šoku jak je možné, že všechno jede tak svižně. Ano aplikace se spustí někdy až za pár sekund, ale na mobil s 256 RAM to byl parádní výkon. Porovnal jsem s kamrádem, který si koupil téměř ve stejnou dobu Samsung Galaxy S III Mini. Na začátku perfektní svižnost. Po 6 měsících mobil totálně na dračky: zpomalení systému, spouštění aplikací, drhnutí při rolování nebo posouvání mezi plochami – prostě se stal absolutně nepoužitelným. Je důležité zmínit, že ačkoli měl v mobilu cca 20 aplikací ( z toho 3 hry pro děcka: Angry birds, Subway surfers a takový jak se staráte o hovno :D) tak měl taky dost problémů s pamětí. Někdy mu to psalo, že má 1 Gb volný. Druhý den aktualizoval aplikace a měl volných 456 Mb. Nejvíce paměti žrali aplikace od googlu ( Google+). A co po dvou letech používání? Můj mobil pořád stejně svižný až na pár škrábanců :). Moje Nokie měla ještě WP 7.8. Ovšem na WP 7 jsou ještě mizernější aplikace než na WP8 :( TO BYL HLAVNÍ DŮVOD PROČ JSEM MUSEL ŠÁHNOU PO JINÝCH OPERAČNÍCH SYSTÉMŮ. Ale rozhodně nevěřím, že by Android běžel rychleji na 512 RAM než WP ( ať už 7 nebo 8). Nokii jsem daroval rodičům a jsou spokojený velký dlažice na ploše se jim líbí vypadají mnohem víc přehledněji než plocha na Android napráskaná milionem barevných ikonek který nikdo nechápe ( názor podle mých rodičů). Předtím měli Android a trvalo hodiny než našli co potřebovali. Po Nokii jsem rok měl iPhone 5 ( ano klidně mě tu upalte :’D), ale hrozně mě štvalo synchronizace iphonu s Pc. Zbytečně složitá :( . Často pracuju se soubory a videii a je to otřesný. Po dlouhém uvážení mi kamarád ukázal značku Xiaomi. Prostředí se nápadně podobalo iOs takže jsem si zvykl velmi rychle. Zprvu jsem měl silné obavy, že se mi jako ostatním začne časem sekat. Po téměř 1 roce používání jsem nezaznamenal žádný problém. Používám Xiaomi Redmi Note. Hlavně je teď práce mezi mobilem a Pc o dost rychlejší. Občas se stane, že nějak blbne a nechce se připojit, ale zkušenosti z předchozích sys. mi říkají: ŽÁDNÝ SYTÉM NENÍ PERFEKTNÍ!

Mudrlant

1.6.2015 23:54

Tamten: a hloupí lidé patří do Afriky …

Jarda

Jarda

2.6.2015 0:42

@Uživatel 3 Operač. Systémů: A pak si vem kolik RAM mely hloupe telefony a fungovali svizne, na HW takove lumie 610 by behaly jako namydleny blesk. Proste cim jednodusi system, tim mensi naroky. Taky nebrecite ze na desktopu musis mit pro Windows 8GB kdyz MS-DOS si vystacil s 1 MB. Kolik z vas da proto prednost DOSu?

Max

Max

2.6.2015 0:52

@Tamten: Mylis se … windows nepatří ani na počítače.

Mudrlant

2.6.2015 1:47

Max: Proto existuje Mac a geniální OS X :) (ne Yosemite, nejgeniálnější byl Lion)

zipiik

zipiik

2.6.2015 3:02

UNI: Nezprznene Win8…myslis system s bezpecne nejvetsi zasobou viru? Nebo system ktery s kazdomesicni varkou bezpecnostnich updatu nabobtna o par desitek/set MB? Nebo system, ktery vyrobci radeji nedodavaji s displeji s vysokym rozlisenim, protoze modernich aplikaci je pomalu a ty stare neumi do vyssiho rozliseni preskalovat? Tomu rikam idealni system pro tablet :)

Fido

Fido

2.6.2015 22:53

Jen doufám, že nedojde k úplnému přechodu na windows. pak by to byla další značka, které bych se obloukem vyhl. Současná verze s andridem je naprosto perfektní. Jestli bych něco uvítal tak plnohodnotný linux.

RSS (komentáře k článku)