TOPlist

Opatrně! Voláním na tato čísla můžete přijít o WhatsApp účet

WhatsApp účet nebezpečná čísla upozornění

Uživatelé populární komunikační aplikace WhatsApp se musejí mít na pozoru před novou kreativní a velmi účinnou hrozbou, která má za cíl připravit je o účet na této platformě. Hackeři si našli způsob, jak nepozorné nachytat výzvou k zavolání na konkrétní čísla. Po jejich vytočení dojde k propojení této aktivity s pokusem o ověření telefonního čísla při přihlášení ze strany útočníka, který pak má volnou cestu k danému účtu. Většinou pak následuje žádost o výkupné a pokus o napadení dalších lidí v kontaktech.

Na jaká čísla lákají hackeři volat?

  • číslo s „předvolbou“ *67* a deseti dalšími číslicemi
  • číslo s „předvolbou“ *405* a deseti dalšími číslicemi

Uvedená čísla by měla být pro uživatele podezřelá hned kvůli svým neznámým „předvolbám“. Ve skutečnosti ale nejde ani o čísla nějakých cizích států. Bezpečnostní experti varují, že jde o jednu z nejjednodušších a také nejúspěšnějších forem krádeží WhatsApp účtů. Pokusy s podobným principem probíhaly již začátkem roku.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Útočníkům v tomto případě hraje do karet i fakt, že při takovémto zcizení účtu neodhalí provozovatel žádný pokus o prolomení. Pokud samozřejmě nemá uvědomělý uživatel aktivované dvoufázové přihlašování, což rozhodně doporučujeme rádi vysvětlíme.

Setkali jste se někdy s podobným pokusem o podvod?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)