Menu

WhatsApp v poslední verzi nastupuje s designem “Material”

Oblíbená komunikační aplikace WhatsApp přinesla v dubnu ve verzi 2.12.45 zálohu na Disk Google (viz aktualita WhatsApp v nové verzi podporuje zálohu/obnovení přes Google Drive), nyní přicházejí o něco zásadnější změny, týkající se vzhledu. Uživatelé, kteří testovali betaverzi číslo 2.12.38 (viz WhatsApp podlehl trendu Material designu, stáhněte si APK), mají již skoro měsíc představu o tom, jak tento program vypadá v novém hávu. Nyní se budou moci novým vzhledem pokochat všichni – vývojáři totiž včera uvolnili verzi s číslem 2.12.84 do Obchodu Play. Hlavní změnou má být vylepšený vzhled, čistší prvky rozhraní a celkový posun vizuální stránky k posledním designovým trendům ve stylu “Material”.

Součástí provedených změn jsou přepracované ikony, transparentní stavový řádek, jednotná rozbalovací nabídka, kulaté profilové ikony pro kontakty a skupiny, nová animace pro přidání přílohy, zelená bublina, indikující počet nepřečtených zpráv a další vylepšení. Z hlediska funkcí se ovšem nic zásadního nemění, takže i přes redesign byste měli najít všechna svá menu a ikony na obvyklém místě, jen v trochu odlišné podobě.

Aktualizace bude nabídnuta automaticky v průběhu následujících hodin. Pokud WhatsApp ještě nepoužíváte, můžete si ho nainstalovat na Android 2.1 a vyšší přes následující odkaz z Obchodu Play. Dodejme, že WhatsApp je jednou z prvních komunikačních aplikací, která v Obchodě Play zaznamenala více než miliardu stažení a průměrná známka 4,4 z 5,0 možných svědčí o spokojenosti naprosté většiny uživatelů.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Zdroje: Android Police, Android Police, Android Headlines.

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

15.5.2015 22:43

Není nic krásnějšího, než WhatsApp v telefonu nemít O:-) Ta rychlost, výdrž baterie … ach ♥

Petr

Petr

15.5.2015 23:34

Trochu tuto aplikaci nechápu to co ostatní mají dávno oni teď s tim přichází například volání a to jeste za peníze. Zlatý viber funguje da se volat vše umí toto je dobrý tak pro Afriku.

jasom

16.5.2015 7:13

Tak neviem ale zálohu na Disk Google som tam mal len tú jednu verziu, po aktualizácii táto možnosť zmizla.
Vy v redakcii tam túto možnosť stále máte? Ďakujem

noe

noe

17.5.2015 7:26

taky tam tu možnost zálohování na gdrive už nemám a předtím to i se zálohou fungovalo

Peter Kotrčka

17.5.2015 10:27

rychlost a vydrz baterie? nevidim rozdiel medzi vydrzou bateie s WA (a jeho npouzivanim, logicky) a nenainstalovanym WA. na vydrz baterie a rychlost systemu to moze mat vplyv max. tak na strojoch typu T-Mobile G1, nie?

RSS (komentáře k článku)