WhatsApp už chystá funkci, na kterou jste možná roky čekali

WhatsApp fotografie v původní kvalitě beta testování

I když komunikátor WhatsApp patří dlouhodobě na špici žebříčku nejpoužívanějších chatovacích a telefonických aplikací, nabídku jeho funkcí rozhodně nejde označit za úplně dokonalou, ačkoli se v poslední době dost zlepšuje. Zatímco služba postupně pracuje například na možnosti mít jeden účet aktivní na více zařízeních (u telefonů to jde ale zatím jen oklikou), v pozadí už vývojáři připravují jednu z dalších významných změn. Posílání fotografií v původní kvalitě.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Když nyní otevřete nastavení aplikace WhatsApp, najdete v nabídce Úložiště a data v položce Kvalita nahrávání fotografií tři možnosti: Automatická, Nejvyšší kvalita a Úsporné nahrávání. I když vyberete tu druhou, odeslané snímky stále podléhají kompresi a tedy ztrácí na kvalitě. V tuto chvíli je možné přes WhatsApp posílat originální fotky či videa trochu netradičním způsobem, nicméně časem by to mělo jít i přes běžné tlačítko.

WhatsApp beta fotografie v původní kvalitě testování nabídky

Připravované nové možnosti posílání médií odhaluje snímek obrazovky z jedné z posledních beta verzí (2.23.2.11) aplikace WhatsApp pro Android. Vývojáři evidentně plánují integrovat novou ikonu nastavení do záhlaví nástroje pro kreslení. Ta umožní uživatelům nastavit kvalitu jakékoli fotografie. Díky této funkci bude v budoucnu konečně možné zvolit možnost odesílat fotografie v původní kvalitě. Tak snad to bude již brzy.

Jak často někomu posíláte fotky v původní kvalitě?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)