TOPlist

Jak mít přihlášený jeden WhatsApp účet ve více mobilech?

WhatsApp aplikace duální přihlášení druhý mobil návod

Aktualizováno: Duální (ale vlastně i vícenásobné) přihlášení k WhatsApp účtu je nově oficiálně možné i standardním způsobem v ostré verzi aplikace. Starší postupy v tomto článku zůstávají platné, ale pro většinu uživatelů brzy pravděpodobně nebude nutné je praktikovat. Jestli chcete mít aktivní jeden účet (s jedním telefonním číslem) ve více zařízeních naráz, stačí se řídit následujícím postupem:

 1. Na dodatečném telefonu se systémem Android, který chcete propojit, stáhněte aplikaci WhatsApp. Otevřete WhatsApp a klepněte na SOUHLASÍM A CHCI POKRAČOVAT.
 2. Klepněte na ikonu Více možností > Propojit se stávajícím účtem. Zobrazí se QR kód, který je třeba naskenovat pomocí primárního telefonu.
 3. Otevřete aplikaci WhatsApp na primárním telefonu. (Klepněte na ikonu Více možností > Propojená zařízení > Propojit se zařízením.)
 4. Odemkněte svůj primární telefon.
 5. Pomocí primárního telefonu naskenujte QR kód z dodatečného telefonu se systémem Android.
Oficiální WhatsApp nápověda

Aplikaci WhatsApp lze nyní používat v rámci webového prohlížeče, přímo na počítači, na tabletech s operačním systémem Android, na dodatečných telefonech a také na dalších zařízeních, která propojíte se svým primárním telefonem. Používat můžete až čtyři propojená zařízení současně. Pokud chcete, aby propojená zařízení zůstala připojená k účtu WhatsApp, je třeba se každých 14 dnů přihlásit do primárního telefonu.

Původní text: Pokud jste pořídili či dostali nový mobil a patříte mezi uživatele populárního „kecálka“ WhatsApp, dost možná se dostanete do situace, ve které by se vám hodilo mít totožný účet aktivní v obou (či více) zařízeních. Buď na nějaké přechodné období, než si nový telefon nastavíte, nebo i trvale. WhatsApp v tuto chvíli dál rozšiřuje možnosti používání jednoho účtu na více zařízeních, nicméně duální přihlášení v dvou mobilech oficiálně dostupné není. Vlastně je, ale trochu oklikou…

Jeden WhatsApp účet a dva mobily: Jak na to?

Možnost přihlášení k jednomu WhatsApp účtu ve více přístrojích současně není úplně nemožné. Již delší dobu se můžete přihlásit například v mobilu a v počítači (na straně PC poslouží WhatsApp Web nebo WhatsApp pro Windows), nedávno pak přibyla varianta duálního přihlášení v telefonu a tabletu v rámci beta testování. Pro naše účely můžeme šikovně využít obě tyto varianty.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Varianta 1: WhatsApp Web v mobilu

Webovou verzi WhatsAppu je možné spustit také v mobilním telefonu, pokud správně ošálíte prohlížeč. V Google Chrome i jiných browserech můžete při navštívení základní webové stránky vybrat možnost typu „Stránky pro počítač“ a spustit WhatsApp Web. Ačkoli je výsledné zobrazení dost nepohodlné, je to jedna z funkčních variant.

 1. Otevřete na sekundárním mobilu stránky WhatsApp.com
 2. V nastavení prohlížeče zapněte možnost „Stránky pro počítač“ (či podobně znějící dle typu vašeho prohlížeče)
 3. Srolujte na stránce úplně dolů do patičky a klepněte na „WhatsApp Web“
 4. Načtěte zobrazený QR kód primárním telefonem (tři tečky > Propojená zařízení > Propojit), čímž sekundární telefon přidáte jako další zařízení

Varianta 2: WhatsApp beta pro tablety

Nejnovější beta verze aplikace WhatsApp umožňuje připojit jako sekundární aktivní zařízení tablet. V rámci tohoto postupu tak bude potřeba přinutit tuto beta verzi myslet si (alespoň dočasně), že je váš telefon tablet s větší obrazovkou. Pak můžete její nastavení vrátit zpět.

 1. Do primárního telefonu si nainstalujte nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp, minimálně v2.22.25.8. Pokud nejste zapojeni v beta programu, můžete instalátor stáhnout z APK Mirror.
 2. V sekundárním mobilu budete potřebovat přístup k vývojářským možnostem. Pokud jej nemáte, posupujte následovně…
  1. Otevřete Nastavení mobilu
  2. Klepněte na „O telefonu“
  3. Opakovaně klepněte na „Číslo sestavení“, dokud neproblikne potvrzení, že máte přístup k vývojářským možnostem
  4. Vraťte se zpět do Nastavení
 3. Otevřete Vývojářské možnosti či Možnosti pro vývojáře
 4. Najděte položku „Minimální šířka“
 5. Zapamatujte si původní hodnotu a zadejte novou hodnotu 600
 6. Stáhněte a nainstalujte i do sekundárního mobilu WhatsApp beta v2.22.25.8
 7. Po spuštění aplikace byste měli vidět možnost propojení s jiným telefonem. Pokud po vás aplikace chce telefonní číslo, nemyslí si o vašem mobilu, že je tablet. Zkuste tedy hodnotu minimální šířky ještě zvýšit.
 8. Po úspěšném nastavení šířky (a ošálení aplikace) znovu stačí načíst sekundární telefon tím primárním (tři tečky > Propojená zařízení > Propojit) a WhatsApp by měl běžet v obou současně

Oba postupy jsou v tuto chvíli poměrně krkolomné, nicméně do chvíle, než WhatsApp zavede oficiální duální přihlášení ve dvou a více mobilech, jsou jediné funkční.

Povedlo se? Na co využijete WhatsApp ve dvou mobilech?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)