Webový prohlížeč Samsung obdržel velkou aktualizaci s novým OneUI designem

webovy prohlizec samsung oneui aktualizace v9.2

Samsung telefony fungují od Androidu 9 Pie na nové nadstavbě OneUI. Velkou změnou prochází i všechny Samsung aplikace, které jsou aktualizovány tak, aby odpovídaly novému designu. V uplynulých týdnech jsme psali již o několika takových aplikacích. V těchto dnech se pravděpodobně dostalo na tu nejvíce využívanou. A to webový prohlížeč Samsung. Korejská společnost si navíc do velké aktualizace připravila i jiné novinky. Pojďme si novou verzi Samsung Internet Browser 9.2 představit.

Webový prohlížeč Samsung už nově podporuje moderní OneUI design

Hlavní změnou OneUI je to, že se počítá s moderními telefony, které již nemají “tradiční” poměr stran 16:9. Díky tomu jsou více protáhlejší a tím, jak se neustále zvětšuje velikost displeje, se již nedá pohodlně dosáhnout na vrchní polovinu displeje. Proto Samsung v zimě minulého roku představil novou nadstavbu One UI, která se tento problém snaží řešit tím, že ovládací prvky přesunuje do spodní části displeje, zatímco vrchní část slouží hlavně k zobrazení informací.

samsung internet browser oneui

Toho si můžete všimnout už i v nové verze Samsung prohlížeče. Dalším poznávacím znakem jsou zakulacené prvky. Třetí hlavní funkcí, kterou Samsung One UI, je možnost zapnutí tmavého režimu. Pro prohlížeč od Samsungu tohle ale neplatí, protože tmavý režim byl dostupný již před aktualizací. Jak to celé vypadá, si můžete prohlédnout na screenshotech.

samsung webovy prohlizec oneui

Není to ale jen o redesignu. Samsung přidal i novou funkci, u které dokonce zapojuje umělou inteligenci a strojové učení. Funkce se nazývá Smart Anti Tracking a využívá se k tomu, aby prohlížeč blokoval stránky k přístupu ke cookies. Weby tak o vás nemůžou získat informace, na druhou stranu ale můžete přijít o funkce webů, které jsou založeny na Cookies. Novinky už jsou dostupné ve stabilní verzi Samsung Internet Browser v9.2, která je k dispozici na Google Play. Pokud by z nějakého důvodu nová aktualizace nepřišla, můžete využít i ruční instalaci přes APKMirror.com.

Samsung Internet Browser
Samsung Internet Browser

Používáte Samsung Internet Browser? Jak se vám nový design líbí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)