TOPlist

Výpadek ChatGPT nahrál Googlu, zájem o Gemini raketově vzrostl

ChatGPT Google Gemini
  • ChatGPT v úterý postihnul masivní výpadek, zasáhnul miliony uživatelů
  • Spotřebitelům pochopitelně radost neudělal, konkurenci však ano
  • Zájem o Google Gemini vlivem nefunkčnosti ChatGPT raketově vzrostl

Generativní nástroj ChatGPT, který celosvětově používají miliony lidí, v úterý postihnul masivní výpadek. Ke službě se nemohli dostat uživatelé bez ohledu na region nebo předplatné, a když už jim na okamžik naběhla a podařilo se jim například vygenerovat obrázek, po chvíli už zase přestala fungovat. Není divu, že výpadek mnohé rozčílil, ale přesto se najdou tací, kteří v ten moment mohli raketový nárůst červené na DownDetectoru oslavovat.

Když lidé potřebovali přístup ke generativní umělé inteligenci a nefungovalo jejich preferované ChatGPT, okamžitě sáhli po konkurenčních službách. Jak informoval server Investopedia, zájem o Google Gemini dle počtu vyhledávání vzrostl o 60 % (konkrétně z průměrných 204 991 na 327 058). Svůj moment slávy měl zažít také Microsoft Copilot.

Google Gemini
Google Gemini

Google se v současné době zdá být hlavním konkurentem OpenAI. Kalifornský technologický kolos neustále pracuje na zdokonalování svých služeb, a když pomineme expanzi mobilní aplikace Gemini do dalších regionů včetně České republiky, těch nejzajímavějších novinek jsme se dočkali během nedávné konference I/O. Psali jsme kupříkladu o chytré funkci pro plánování dovolených nebo dechberoucím projektu Astra.

Už jste si nainstalovali Google Gemini?

Zdroj: Investopedia

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)