Menu

I výměna displeje může být bezpečnostním rizikem

Ačkoliv by to možná nikoho nenapadlo, i klasická výměna displeje může představovat bezpečnostní riziko. Díky výměně vám někdo může zcizit vaše data. Na tuhle možnost přišli výzkumníci z izraelské Ben-Gurionovi univerzity.

Výměna displeje může představovat ohrožení vašeho soukromí

Zajímá vás, jak k této události může dojít? Vysvětlení je jednoduché. V novém displeji může být totiž integrován čip, který dokáže například snímat zadávání znaků na virtuální klávesnicí. Výzkumníkům se to povedlo na zařízeních Nexus 6P a LG G Pad 7.0.

Integrovaný čip třetí strany v displeji telefonu dokáže kromě zaznamenávání zadávaných znaků i posílat snímky obrazovky. Není tedy problémem o uživateli kompletně zjistit takřka všechny informace.

vymena-displeje-bezepcnosti-riziko-displej

Nejnešťastnější na celé věci je však fakt, že čip třetí strany není schopen rozpoznat antivir. Rozdíl mezi originálním a upraveným displejem nejsou schopni poznat ani technici. I obyčejná výměna displeje může v budoucnu představovat bezpečnostní riziko. Obzvlášť u neautorizovaných servisů. Ohroženy nejsou pouze telefony s Androidem ale i iOS.

Máte obavy z podobných bezpečnostních rizik?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Uni

uni -84

21.8.2017 13:24

Ne, užívám služeb autorizovaných servisů.

BladeCZE

21.8.2017 14:15

A to ten čip i dokáže poslat dál? Jak? To se ten čip napoji i do FW telefonu a odešle to přes WiFi? Škoda že to není lépe vysvětleno

AleshM

22.8.2017 10:37

Prostě buď si dávejte na disolej větší pozor, a nebo po rozbití displeje, starý telefon vyhoďte a kupte nový. Moc peněz? Co už? Je to spotřební zboží, ne?

Kdo zaručí, že tohle nebude montovat do telefonu už výrobce? Máme telefony, co jdou se šmírovacím malwarem už z fabriky, že jo. Mají ho implementovaný ve firmware. Běžně se z fabrik vynášejí díly k nepředstaveným telefonům v podprsenkách a podobně. Tak proč by do fabriky na zakázku někdo nepřinesl pár displejů, že? To už nikdo nepohlídá. Každého zajímá hlavně, co jde ven. Co se přinese, už tolik ne.

RSS (komentáře k článku)