I výměna displeje může být bezpečnostním rizikem

Výměna displeje může představovat bezpečnostní riziko.

Ačkoliv by to možná nikoho nenapadlo, i klasická výměna displeje může představovat bezpečnostní riziko. Díky výměně vám někdo může zcizit vaše data. Na tuhle možnost přišli výzkumníci z izraelské Ben-Gurionovi univerzity.

Výměna displeje může představovat ohrožení vašeho soukromí

Zajímá vás, jak k této události může dojít? Vysvětlení je jednoduché. V novém displeji může být totiž integrován čip, který dokáže například snímat zadávání znaků na virtuální klávesnicí. Výzkumníkům se to povedlo na zařízeních Nexus 6P a LG G Pad 7.0.

Integrovaný čip třetí strany v displeji telefonu dokáže kromě zaznamenávání zadávaných znaků i posílat snímky obrazovky. Není tedy problémem o uživateli kompletně zjistit takřka všechny informace.

vymena-displeje-bezepcnosti-riziko-displej

Nejnešťastnější na celé věci je však fakt, že čip třetí strany není schopen rozpoznat antivir. Rozdíl mezi originálním a upraveným displejem nejsou schopni poznat ani technici. I obyčejná výměna displeje může v budoucnu představovat bezpečnostní riziko. Obzvlášť u neautorizovaných servisů. Ohroženy nejsou pouze telefony s Androidem ale i iOS.

Máte obavy z podobných bezpečnostních rizik?

Zdroj: engadget.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)