TOPlist

Tomu neuvěříte: Náhradní displej pro Mate X stojí víc než Pixel 4 XL

náhradní displej pro Huawei Mate X

Na kolik by asi mohla vyjít oprava ohebného displeje, když ho poškodím? Tuto otázku si asi s nástupem flexibilních obrazovek položilo mnoho lidí. Jihokorejský Samsung, kterého se to týká díky jeho revolučnímu přístroji Fold, už tuto cenovku zveřejnil dříve. Je k zákazníkům benevolentní a poskytuje jim tedy jednu výměnu se slevou. První výměna displeje u Galaxy Fold vyjde na 150 amerických dolarů (cca 3 500 korun). Pokud se vám to stane znovu, už musíte sáhnout pro 600 dolarů (cca 14 000 korun). Je to hodně? Je. Ale to ještě nevíte, kolik stojí náhradní displej pro Huawei Mate X.

huawei mate x prvni zkusenosti s ohebnym telefonem

Informace o ceně náhradní ohebné obrazovky pro tento čínský stroj se objevila na oficiálním webu s komponenty. A kolik to tedy je? Raději se něčeho chyťte. Samotný náhradní displej pro Huawei Mate X vyjde na 1 006 dolarů (cca 23 300 korun)! Jestli jste neomdleli a čtete dál, tak vězte, že tato suma překonává i globální cenovky vlajkových telefonů Google Pixel XL 4 (999 dolarů) a Samsung Galaxy Note10 (949 dolarů). Bylo jasné, že při výměně podobně revolučního kusu hardware budeme muset počítat s vysokou cenou, ale až takovou cenovou hladinu jsme fakt nečekali.

Pokud máte dostatek prostředků na nákup telefonu s ohebným displejem, pravděpodobně pro vás bude cenovka za jeho výměnu a také porovnání s jinými přístroji směšná. Jestli jste zvyklí jezdit v Porsche, jehož díl může stát stejně jako třeba Fabia, uvidíte to podobně. Když ale vezmeme v potaz zákazníky, kteří hodlají za revoluční přístroj od Huawei utratit nastřádané úspory, tato informace pro ně jistě bude šok. Možná i natolik velký, že se budou bát telefon pořídit. Tím ovšem nechceme nikoho odrazovat. Oddaní technofilové jsou potřeba i z toho důvodu, aby mohly firmy dále investovat do vývoje a časem třeba cenu za náhradní díly i snížit. Nedávno byl celosvětově představen další telefon s ohebným displejem, Razr 2019 od Motoroly. Jsme zvědaví, jakou hodnotu bude mít náhradní ohebná obrazovka u něj.

Jak drahý náhradní díl byste byli ochotní koupit pro váš telefon?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)