Jaký má výkon Huawei P20 Pro? Otestovali jsme jej hned po rozbalení

vykon huawei p20 pro

Huawei P20 Pro již máme k dispozici v redakci a naplno jsme se pustili do jeho testování. Nejprve si zde ukážeme jeho výkon. Použili jsme známý benchmark AnTuTu, který je nejvíce rozšířen mezi uživatelskou základnou. Jaký tedy má výkon Huawei P20 Pro?

O výkon Huawei P20 Pro se stará čipset Kirin 970

Kirin 970 je momentálně TOP čipset pro Huawei a Honor telefony. V únorovém AnTuTu žebříčku se dokonce dostal na první dvě místa. A to za telefony Honor View 10 a Huawei Mate 10 Pro. Každopádně dá se očekávat, že v březnovém žebříčku již na prvním místě nebude. Objeví se v něm totiž nové telefony s čipsety Snapdragon 845 a Exynos 9810. Ty mají „hrubého“ výkonu více, což už jsme mohli vidět například v naší recenzi Galaxy S9+.

Huawei P20 Pro benchmark test – SvetAndroida.cz

Huawei P20 Pro benchmark test - SvetAndroida.cz

Jak je ale na tom Kirin 970 v telefonu Huawei P20 Pro? Čekali jsme, že přijde nějaké zvýšení, a to třeba díky podpoře super zpomaleného videa. No ale nestalo se tak, novinka je na tom úplně stejně jako dříve představené Huawei telefony s Kirin 970. Čínská společnost si nepřipravila žádné vylepšení po stránce výkonu, i proto jsme dosáhli na hodnocení 208 tisíc bodů, což je srovnatelné s ostatními telefony Huawei a Honor. Na celé testování se můžete podívat ve videu výše.

I když tedy bude po nástupu Snapdragonu 845 a Exynosu 9810 opět v hrubém výkonu zaostávat, tak z prvního dne používání zatím můžeme napsat, že to v samotném systému nemáte šanci poznat. Vše je bleskově rychlé, nikde se nic nezadýchává ani neseká. Brzy se již můžete těšit na další informace ohledně této žhavé novinky.

[aps_product_sz id=“488685″]

Řešíte ještě při koupi telefonu, jak moc má výkonu?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)