Vodafone v Česku spouští eSIM: Namísto plastové SIM stačí QR kód

eSIM Vodafone

Po T-Mobile se dostalo na druhého operátora, který v Česku podporuje eSIM. Od dnešního dne si můžou zákazníci Vodafone namísto plastové SIM pořídit speciální voucher, na kterém je QR kód. Ten stačí naskenovat do telefonu a rázem máte k dispozici mobilní služby včetně volání, SMS nebo mobilního internetu.

Vodafone spustil eSIM i pro telefony. Prozatím si však novou funkci užijí pouze na iOS

Budoucnost kráčí směrem, kdy nebudeme používat plastové SIM karty, ale vše bude probíhat pomocí eSIM. Novou technologii už jsme si dříve mohli vyzkoušet v chytrých hodinkách Samsung Galaxy Watch, kde tuto službu spustil T-Mobile. Vodafone ji nyní rozšiřuje i na chytré telefony. Z pohledu Androidu je tu však jedno mínus. Pokud se podíváme na seznam podporovaných telefonů, tak mezi nimi nalezneme pouze Apple iPhone XS, XS Max a XR.

Přitom už existuje několik Android telefonů s podporou eSIM, ale právě kvůli chybějící podpoře v Česku, se u nás prodávají pouze verze bez eSIM čipu, takže na Android telefony si ještě nějakou chvíli budeme muset počkat.

Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafone.

„Pro aktivaci eSIM je potřeba voucher s QR kódem, který zákazník získá v prodejně, může si ho objednat přes aplikaci Můj Vodafone, v e-shopu nebo na zákaznické lince. Pomocí tohoto kódu si pak stáhne takzvaný eSIM profil, který obsahuje informace nutné pro přihlášení do sítě operátora. Pro stažení eSIM profilu je nutné, aby bylo zařízení připojeno k internetu, například přes Wi-Fi síť.“

esim popis voucheru

Výhody z pohledu zákazníka jsou v tom, že nebude muset řešit rozměr SIM karty, hledat slot, měnit jej a nebude muset rovněž reklamovat nefunkční plastové karty. Voucher s QR kódem se dá použít opakovaně, třeba při výměně telefonu. Stačí ho jen smazat ze starého telefonu a znovu nahrát na nový. Platí to, že eSIM daného čísla může být aktivní pouze na jednom zařízení. Podobně jako když máte klasickou SIM maximálně v jednom zařízení.

Těšíte se na větší rozšíření eSIM?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)