TOPlist

Jak aktivovat eSIM? Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy Watch LTE edici

aktivace esim samsung galaxy watch lte

Do redakce se nám dostaly dvě hodně zajímavé novinky, které spolu souvisí. V první řadě to je eSIM, tedy nástupce klasické SIM karty a také LTE edice chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch. Podívali jsme se na to, jak aktivovat eSIM, ale i na to, jak funguje volání s hodinkami.

Jak aktivovat eSIM?

Balení eSIM se na první pohled neliší od klasické SIM karty. Po rozbalení už si ale změny všimnete, samotná SIM karta už se totiž v balení nenachází. Dostanete pouze instrukce k aktivaci a kartičku s potřebnými kódy jako je PIN1, PIN2, PUK1, PUK2. Do telefonu nebo v našem případě do hodinek již nic nevkládáte. Vše podstatné je „ukryto“ v QR kódu. A to je v podstatě hlavní rozdíl. Pokud vás zajímají informace o této technologii. Doporučujeme náš článek „Co je eSIM„, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací. Dnes se budeme zaměřovat hlavně na to, jak aktivovat eSIM.

K aktivaci eSIM vám stačí jen podporované zařízení a připojení k internetu. Už nemusíte řešit ostřihování SIM karet, redukce apod. V našem případě jsme využívali chytré hodinky Samsung Galaxy Watch, takže jsme pro první aktivaci potřebovali telefon s aplikací Galaxy Wear. Po klasickém spárování hodinek s aplikací vám již vyskočí rovnou nabídka k připojení k mobilní síti.

Jak se dá aktivovat eSIM? Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy Watch LTE

Jak se dá aktivovat eSIM? Vyzkoušeli jsme Samsung Galaxy Watch LTE

Pro prvotní připojení musíte mít v telefonu SIM kartu od stejného operátora, se kterou se připojujete u hodinek. Dobrou zprávou je ale i to, že to funguje i s virtuálními operátory, kteří jsou ve stejné síti. Propojení jsme zkoušeli s T-Mobile i Kaktusem. V budoucnu u telefonů tohle omezení ale nebude třeba, jedná se o specifikum chytrých hodinek. V dalším kroku naskenujete QR kód, který má v sobě všechny potřebné informace. A to je vše. Hodinky se do minuty připojí k síti a již fungují samostatně. Můžete je také zcela odpojit od telefonu.

Aktivace eSIM v Galaxy Watch ve zkratce

  1. Spárování hodinek s telefonem pomocí aplikace Galaxy Wear
  2. Naskenování QR kódu s informacemi o eSIM
  3. Potvrzení připojení k mobilní síti
  4. Hotovo

Volání přes chytré hodinky s eSIM

Na hodinky i z hodinek poté můžete volat zcela bez problémů a telefon můžete nechat klidně doma. Prozatím na vlastní číslo, které je s eSIM spojené. V tuto chvíli se prozatím nepodporuje zdvojení telefonního čísla, takže nemůžete mít v telefonu i hodinkách stejné číslo. Přímo Samsung Galaxy Watch mají v sobě hlasitý reproduktor i mikrofony. Jak takový hovor vypadá, můžete vidět na videu výše. K hodinkám můžete připojit i bezdrátová sluchátka přes Bluetooth a následně je používat k hovorům.

samsung galaxy watch lte esim

S kvalitou hovoru jsme neměli žádný problém. Funguje to perfektně, i když se samozřejmě musí počítat s tím, že mikrofon není stejně kvalitní jako u telefonů. Hodinky Samsung Galaxy Watch 46mm LTE  jsou prozatím dostupné u T-Mobile, který jakožto jediný operátor nabízí eSIM. Další operátoři jako Vodafone nebo O2 přijdou s podporou eSIM pravděpodobně během příštího roku. Cena těchto hodinek v LTE edici s podporou eSIM je 10 500 Kč. Z telefonů se v Česku dá aktivovat eSIM prozatím jen iPhonu, i když ale existují i Android telefony s touto technologií. Například Google již přinesl podporu minulý rok u Pixel 2 telefonu.

[aps_product_sz id=“502024″]

Těšíte se na rozšíření eSIM?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)