Vivo NEX Dual Display: Nový TOP telefon má 2 displeje, 10GB RAM a chybí mu selfie kamera

Vivo Nex dual display predstaveni

Před několika dny jsme informovali o tom, že se chystá nový Vivo Nex 2 se dvěma displeji. Dnes se tento netradiční telefon oficiálně představil. Nazývá se trochu odlišně Vivo NEX Dual Display, ale naštěstí další specifikace zůstávají. Vidět tak můžeme dva AMOLED displeje, žádnou selfie kameru a rovnou tři hlavní fotoaparáty. Pojďme si telefon blíže představit.

Vivo NEX Dual Display má rovnou dva displeje, na každé straně telefonu

Podobně jako Nubia X má také dva displeje. Hlavní displej na přední straně má velikost 6,39 palce, využívá se Super AMOLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9. Displej zabírá 91,63 procent přední strany. Sekundární displej na zadní straně má velikost 5,49 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Opět jde o Super AMOLED panel, takže Vivo zde rozhodně nešetřilo. O výkon se stará Snapdragon 845, který doplní 10GB RAM paměť a 128GB vnitřní paměti.

vivo nex dual display

Jak už jsme psali výše, selfie kamera se u tohoto telefonu nenachází. Díky tomu je přední strana bez výřezu, otvorů, vysunování apod. K selfie se používá hlavní trojitý fotoaparát s 12 MPx , 2 MPx a speciálním snímačem pro hloubku ostrosti, odemykání pomocí obličeje apod. Fotoaparátu nechybí optická stabilizace obrazu (OIS). Zajímavé je vyřešeno odemykání telefonu. Na zadní straně je skenování obličeje,  na přední pak čtečka otisků prstů v displeji.

Baterie telefonu má kapacitu 3 500 mAh. Nechybí rychlé nabíjení. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie a nadstavbě FunTouch OS. Do prodeje se Vivo NEX Dual Display dostane v Číně ještě v prosinci. A to za cenu 4 998 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 20 tisíc. Dostupnost v Evropě je nepravděpodobná, hlavně kvůli tomu, že Vivo se starého kontinentu prozatím vyhýbá. Spekuluje se ale, že v příštím roce bude expandovat společnost se sesterskou společností Oppo i do Evropy.

Jak se vám líbí tohle řešení u Vivo NEX Dual Display?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)