Vivaldi: Nová možnost pro přehrávání YouTube videí na pozadí

Vivaldi 5.7 Android audio přehrávání na pozadí YouTube

Vychází nová verze mobilního prohlížeče Vivaldi, která v sobě nese nejednu zajímavou vychytávku. Z aktualizace budou asi budou mít velkou radost fanoušci poslechu hudby z YouTube, kteří nejsou ochotní připlatit si u této služby za verzi Premium kvůli možnosti přehrávání videí či skladeb na pozadí. Vivaldi tento poslech umožní díky vlastnímu novému nastavení, které se objeví po updatu na verzi 5.7.

Vivaldi Browser - Fast & Safe
Vivaldi Browser - Fast & Safe

Nová funkce není zaměřená přímo na YouTube, ale bude fungovat obecně u jakýchkoli spuštěných médií. V nastavení nové verze je možné zapnout položku “allow background audio playback” (český název zde zatím není, ale bude to pravděpodobně “povolit přehrávání audia na pozadí”), která zajistí, že zvuk bude přehráván i v případě, že prohlížeč Vivaldi nebude zrovna na obrazovce a překryje jej jiná aplikace.

Přehrávání YouTube na pozadí jsou schopné zajistit také Android prohlížeče Firefox a Chrome, ale každý trochu jinak. První jmenovaný k tomu potřebuje stáhnout doplněk, druhý je zase nutné přepnout do režimu prohlížení stránek jako na počítači. Vivaldi teď v tomto směru nabízí asi nejjednodušší řešení. Tedy minimálně mezi prohlížeči.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak nyní řešíte přehrávání z YouTube na pozadí?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)