Jste chytřejší než ostatní? Prokažte své znalosti v české hře Víš to?

hra-vis-to

Jste soutěživí a máte pocit, že vaše znalosti a vědomosti jsou větší než u ostatních lidí? Teď si to můžete ověřit díky nové české hře s prostým názvem Víš to? Za správné odpovědi v ní získáte body do celkového světového žebříčku.

Obsah článku o hře Víš to?

Co hra Víš to? slibuje?

V Obchodě Play se dočtete vše, co potřebujete ke hraní vědět. Celkem je připraveno 180 otázek, přičemž u každé máte na výběr ze dvou možných odpovědí. Pokud znáte správnou odpověď, postupujete do dalšího kola. V opačném případě máte šanci 50:50, že (ne)vypadnete a hra (ne)skončí.

Ve hře Víš to? z dílny českých nezávislých vývojářů Objednáme s.r.o. budete postupovat v žebříčku, ve kterém můžete své znalosti a vědomosti porovnat s ostatními hráči. Dokážete se vyšplhat až na vrchol? To záleží jen na vás!

Ať už budete jen zlepšovat své dosavadní skóre nebo rovnou celosvětové umístění, určitě se zabavíte a velmi pravděpodobně se i něco dozvíte. Můžete si tak zasoutěžit a rozšířit své obzory.

Jak hra Víš to? funguje v praxi?

Hned po spuštění se bez jakékoli registrace doslova nabízí tlačítko Zkus to překonat. Po jeho stisknutí přicházejí otázky, které následují bez přestávky jedna za druhou. Vždy budete mít na výběr ze dvou možných odpovědí, přičemž na rozmyšlenou máte deset sekund.

V případě, že odpovíte správně, pozadí obrázku zezelená a po krátké chvilce následuje další otázka. Pokud se ale zmýlíte, následuje nelítostný okamžitý konec. Po něm se ocitnete zpět na úvodní obrazovce, na které se můžete podívat na své nejlepší skóre a pořadí v žebříčku ostatních hráčů Víš to?.

Otázky jsou ze všech možných oborů, počínaje biologií, přes historii, chemii, zeměpis, až po všeobecný rozhled. Nutno konstatovat, že rozhodně nejsou jednoduché a vyžadují poměrně široký záběr znalostí. K dispozici nejsou ani žádná zjednodušení v podobě nápověd či možnosti otázku přeskočit.

Resumé

Hra Víš to? nás zaujala především svou přímočarostí. Nevyžaduje žádné znalosti ovládání – jen vědomosti v mnoha oborech. Ač se výběr ze dvou možných odpovědí může zdát jako značné zjednodušení, často budete na vážkách, která odpověď je ta správná. Kromě toho, že je zdarma, jsme nenarazili ani na žádnou reklamu.

Příjemná je motivace v podobě žebříčku a svým způsobem hraje roli i adrenalin, když si uvědomíte, že stačí jedna jediná špatná odpověď a následuje nelítostný konec. Autoři jistě neudělali chybu, když připravili i možnost hrát v angličtině.

Hra Víš to? je v Obchodě Play jeden týden a zatím zaznamenala více než stovku instalací. Kladné přijetí uživateli deklaruje jak průměrná známka 5,0 (nutno podotknout, že jen po deseti hodnoceních), tak i komentář jednoho z hráčů, který ke svému hodnocení napsal: „Byl sem skeptický ale opravdu zabaví.“ 51 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Do you know it?
Do you know it?

Kolik bodů jste nahráli ve hře Víš to?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)