Virtuální realita pro slepice? Měla by zlepšit kvalitu jejich života

slepice AR

Úvodem musíme říct, že tento článek není tak úplně o Androidu. Zabývá se velmi netradičním využitím virtuální reality, kterou známe z brýlí Google Glass či Oculus Rift. Trochu srandy nám při nedělní kávě snad odpustíte. Tak tedy. V dnešním světě vznikají šílené nápady a projekty. Po přečtení nadpisu si jistě říkáte, že tenhle je jedním z nich. Nemůžeme než souhlasit. Nové technologie, jež se světu představují každý den, vedou k nejrůznějším úvahám, jak je využívat. Některé tyto úvahy jsou až absurdní. Austin Steward, pomocný profesor na státní univerzitě v Iowě, vymyslel, jak by virtuální realita mohla vylepšit život slepic. Projekt s názvem Second Livestock zahrnuje helmu s virtuální realitou ve stylu Oculus Rift a speciální běžecký pás.

slepice AR

Slepice často žijí v nepěkných stísněných prostorech, které mají dopad na jejich psychiku. Stres pak negativně ovlivňuje kvalitu jejich života a v neposlední řadě jejich masa. Virtuální realita by tak zvířata přenesla do “slepičího nebe”. Nekonečné zelené louky, které slepice z velkochovů nikdy neuvidí, by byly dostupné stisknutím tlačítka.

Ačkoliv je vynálezce projektu přesvědčen o jeho použitelnosti, nezdá se, že by se “slepičí Oculus Rift” měl někdy rozšířit. Důvodem je nedostatek financí i místa. Originalitu mu však upřít nemůžeme. Pokud se o projektu chcete dozvědět více, podívejte se na video teaser. Třeba si jednou budeme kupovat kuřata nikoli z BIO chovů, ale z chovů s virtuální realitou. Jak by Oculus Rift mohl vypadat ve skutečném lidském životě, se podívejte ve vtipném videu.

Výtvor šíleného vědce nebo možná budoucnost?

Zdroj: Engadget.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)