Menu

Oculus Rift v reálném životě? [zábavné video]

Ačkoliv tento článek nemá mnoho společného s Androidem, myslíme si, že bychom vás neměli ochudit o parádní video, na kterém se virtuální brýle Oculus Rift používají v reálném životě, respektive při běžných činnostech během dne. Velká časová odezva, která se na videu značně projevuje však není způsobena brýlemi, nýbrž internetovým připojení, na které je video cíleno. Video nebo spíše reklama tak poukazuje na to, jak by vypadal reálný život, kdyby v našich životech figurovaly lagy, jako u slabšího internetového připojení. Právě k takovéto demonstraci lagů skvěle posloužily právě brýle Oculus Rift.

oculus rift 320

Na videu se tak můžete podívat, jak se s těmito brýlemi hraje například ping-pong, jaké je to tancovat a reagovat na pohyby ostatních a v neposlední řadě příprava palačinek, u které si můžete i dost ublížit. Na závěr dodáváme, že systém virtuální reality Oculus Rift koupila před nedávnem společnost Facebook za hodnotu dvou miliard dolarů.

Zde je ještě video, při kterém se jeden ze zákazníků nákupního centra rozhodl vyzkoušel právě tyto brýle. Po chvíli sledování a naprostého ponoření do promítaného obrazu z Oculus Rift jej někdo postrčil a v tomto momentě zákazník ztratil naprosto rovnováhu a přehled o tom, kde je a postrčení mu navodilo pohled, že padá, kam si do neznáma.

 

Vyzkoušeli byste si tyto virtuální brýle?

zdroj: youtube.com

 

Komentáře

Marián Hlaváč

Marián Hlaváč

3.5.2014 16:06

Kristepane, pustil si autor alespoň to video, když to tak špatně okopíroval a napsal tak špatný článek? Oculus Rift NEMÁ takový lag, ten lag je umělý, je to reklama na internetové připojení a ukazuje jaké by to bylo, kdyby byly lagy i v reálném životě.

Někdy přemýšlím proč vůbec čtu magazíny jako je tohle. Roadshow byla super, ale úroveň článků je fakt mizerná.

Libor

Libor

z aplikace
3.5.2014 16:15

To Martin Hlaváč. Jo jo, zrovna jsem chtěl napsat to stejný, ale přeběhl jste mě :-)

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

3.5.2014 17:30

Marián Hlaváč, Libor – Oběma díky za feedback. Omlouvám se za mystifikaci. Článek jsem upravil.

Xender

Xender 0

z aplikace
3.5.2014 23:27

To jste si ještě nezvykli že články od pana Tipmanna kolikrát trpí nějakou vadou na kráse?

Jacis

4.5.2014 18:40

Vždyť je to celý blbost, jak můžou tomu člověku pouště jenom 2D obraz? To je pak jasný že je celý dezorientovaný, měli tam dát 2 kamery a trošku menší prodlevu 3 sekundy je moc, pak by to za něco alespoň stálo.

RSS (komentáře k článku)