Více “šťávy”: 3000mAh baterie pro Galaxy S III od Samsungu

baterie_ico

Samsung Galaxy S III je dodáván s akumulátorem, který má kapacitu 2 100 mAh, což vystačí teoreticky na více než deset hodin hovoru. To je docela dobrý výsledek, nicméně “docela dobré” nemusí stačít všem. Proto Samsung vydává oficiální baterii pro Galaxy S III s kapacitou 3 000 mAh, tj. o 43 % vyšší, než výchozí model. Pro srovnání: Galaxy Note II s větší plochou displeje (a tím i větší spotřebou enegie při rozsvícení) je z výroby osazen 3 100mAh akumulátorem.

Samsung Galaxy S III je dodáván s akumulátorem, který má kapacitu 2 100 mAh Samsung Galaxy S III je dodáván s akumulátorem, který má kapacitu 2 100 mAh

Tzv. “extended battery” je samozřejmě co do velikosti objemnější, což znamená, že bude potřebovat více prostoru v těle telefonu a tím se zvětší i celý přístroj. Do normální “es trojky” by se taková baterie nevešla, proto bude dodávána s novým zadním krytem, který akumulátoru poskytne dostatek prostoru. Žádný ze zdrojů zatím neuvádí, o kolik telefon po výměně krytu “ztloustne”. Rozhodnutí, zda si pořídit baterku s vyšší kapacitou, stojí tedy na otázce, zda jste ochotni obětovat nějaké ty milimetry tloušťky přístroje navíc za delší výdrž.

Většina výrobců baterie s vyšší kapacitou coby příslušenství nevyrábí (Samsung patří mezi čestné výjimky – například pro Galaxy S II nabízí 2 000mAh akumulátor), nicméně není problém sehnat neoficiální výrobky s leckdy velmi zajímavými parametry. V případě koupě neoficiálního akumulátoru je ale nutné počítat s jistou mírou rizika – často je například deklarovaná kapacita proti realitě silně nadsazená, určitě jste slyšeli i o případech exploze telefonů, které výrobce následně zdůvodnil použitím neoriginální baterky.

Kryt oficiální baterie pro Galaxy S III navíc přichází s kontakty pro NFC, takže nedojde k omezení použití této technologie, jak se může stát při použití neoficiálních produktů.

3000mAh akumulátor pro Galaxy S III se zatím prodává v britské elektronickém obchodě MobileFun (s modrým nebo bílým krytem) za 49,99 eur (cca 1 260 Kč).

Zdroje: Android Headlines, MobileFun a Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)