FBI varuje: Nepoužívejte veřejné nabíječky mobilů

veřejné nabíječky USB upozornění FBI varování

Nabíjíte někdy mobil či tablet u veřejného USB stanoviště, které poskytuje “šťávu” skrze přítomné USB kabely? Pokud ano, nedivíme se. Jde o skvělý způsob, jak baterii dopřát alespoň pár procent energie navíc. Jak už to tak ale bývá, na jednu stranu praktická, pohodlná a běžně i bezplatná služba je zajímavým útočištěm pro hackery.

Vloni v říjnu indická regionální policie začala upozorňovat uživatele, že je možné při tomto typu nabíjení přijít o data. Pokud je pro vás upozornění z Indie málo významné, tak možná budete věnovat větší váhu novému varování od FBI.

“Vyhněte se používání bezplatných nabíjecích stanic na letištích, v hotelech nebo nákupních centrech. Útočníci přišli na způsob, jak využít veřejné porty USB k zavedení malwaru a monitorovacího softwaru do zařízení. Noste s sebou vlastní nabíječku a kabel USB a používejte raději elektrickou zásuvku,” píše denverská pobočka amerického federálního úřadu na Twitteru.

FBI přitom upozorňuje nejen na možnost použití upraveného “špehovacího” kabelu, ale i nekalou úpravu samotné USB zdířky. Na pozoru je potřeba se mít před obojím. Případnému útoku vedenému skrze USB zdířku se dá chytře bránit třeba použitím speciálního kabelu, jehož konektory jsou uzpůsobeny jen pro nabíjení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často používáte veřejné nabíječky? A věříte jim?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)