TOPlist

Úsporný režim počtvrté v akci. Jak dopadl Snapdragon 8 Gen 3?

Úsporný režim
  • Úsporné režimy dokážou zásadním způsobem prodloužit výdrž vašeho telefonu na jedno nabití
  • Z chytrého telefonu se ale rázem stane přístroj, který nabízí jen minimální množství funkcí
  • Pokud potřebujete být na příjmu a nechcete vozit powerbanku, úsporný režim je řešení

V našem testování úsporných respektive ultra úsporných režimů se zatím objevily pouze dva mobilní telefony, konkrétně Xiaomi 13T Pro s procesorem Mediatek Dimensity 9200+ a následně Xiaomi 13 s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Interní Xiaomi souboj s náskokem vyhrálo Xiaomi 13, které dokázalo být na příjmu bez doplnění energie přes 19 dní. Už tehdy jsem ale sliboval, že příště chci vyzkoušet telefon s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Jak si vedlo Xiaomi 14 s tímto extrémně výkonným srdcem?

Scénář byl opět úplně stejný jako u předchozích mobilních telefonů, po plném nabití na sto procent následovalo přepnutí do ultra úsporného režimu, ve kterém jsou vypnuty prakticky všechny funkce a telefon pouze přijímá signál. Jednou za čas rozsvítím displej pro kontrolu stavu baterie, jinak s telefonem nijak nepracuji. Opět se v telefonu nachází karta SIM od operátora T-Mobile, abychom vyloučili vliv odlišné kvality signálu, která by mohla způsobit větší nebo menší spotřebu energie ve srovnání s přechozími testy.

Náš test jsme odstartovali 28. února 2024 v 6:30 ráno. Poprvé jsem stav baterie zkontroloval až po týdnu, v tu dobu telefon ještě měl pěkných 51 procent. Energie telefonu došlo po 17 dnech a 3 hodinách, kdy se definitivně vypnul. Xiaomi 14 má baterii s kapacitou 4610 mAh, moderní procesor jsme už zmínili, navíc zde máme Android 14. Současně se ale ukázalo, že rekord Xiaomi 13 nebude tak snadno překonán.

Uvidíme, jak si v testu povede například Honor Magic6 Pro, který se chlubí unikátní baterií. Samsung Galaxy S24 s procesorem Exynos 2400 zvládl na jedno nabití necelé dva týdny a bylo by zajímavé porovnat, jak by si vedl nejvyšší a nejvybavenější Samsung Galaxy S24 Ultra. Možná ale sáhnu po nějakém starším kousku, nabízí se Huawei Mate 40 Pro s procesorem Kirin 9000. Ještě lepší výdrž na jedno nabití pak možná přinese Android 15, konkrétně v rámci úsporných režimů a při naprosté nečinnosti si ale myslím, že o moc dál už se neposuneme…

Zajistí úsporný režim některému telefonu výdrž přes 20 dní?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)