TOPlist

Bezpečný režim v akci. Kolik dní zvládl Samsung Galaxy S24?

Samsung Galaxy S24
  • Většina moderních telefonů zvládne při běžném používání na jedno nabití nejvýše dva dny
  • Pokud svůj telefon aktivně nepoužíváte, výdrž na jedno nabízí se o něco prodlouží
  • Dalším účastníkem testování úsporného režimu je Samsung Galaxy S24

Už několikrát jsme psali o výdrži mobilních telefonů v úsporném režimu. Rekordmanem zatím zůstává Xiaomi 13 s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, které na příjmu vydrželo těžko uvěřitelných 19 dní. Tentokráte se podíváme na zoubek dalšímu skvělému kompaktnímu telefonu.

Řeč je o modelu Samsung Galaxy S24, který je v našich končinách poháněn procesorem Exynos 2400. V některých zemích je ale nabízený s procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, který se obecně dlouhodobě považuje za o něco lepší (a současně dražší) volbu. Jak si vedl?

Scénář byl opět úplně stejný jako u předchozích mobilních telefonů, po plném nabití na sto procent následovalo přepnutí do nouzového respektive bezpečného režimu, ve kterém jsou vypnuty aplikace třetích stran a telefon pouze přijímá signál, vypnutá jsou mobilní data, GPS a WiFi. Jednou za čas rozsvítím displej pro kontrolu stavu baterie, jinak s telefonem nijak nepracuji. Opět se v telefonu nachází karta SIM od operátora T-Mobile, abychom vyloučili vliv odlišné kvality signálu, která by mohla způsobit větší nebo menší spotřebu energie ve srovnání s přechozími testy.

Samsung Galaxy S24 zvládne dva týdny na jedno nabití!

Náš test jsme odstartovali 28. února 2024 v 9:30 dopoledne. Telefon se nakonec vypnul 11. března 2024 těsně před půlnocí, v provozu tedy vydržel téměř dva týdny. Ačkoliv předchozí účastníci tohoto testu vydrželi o pár dní více, pořád je to velmi solidní hodnota a hezky demonstruje, že Exynos 2400 zkrátka vůbec není špatný procesor.

Jeho spotřeba při malé zátěži je minimální a nijak výrazně se neliší od telefonů s procesory Qualcomm. Navíc musíme ještě jednou připomenout, že Samsung Galaxy S24 má relativně malou baterii, což je u tohoto typu testu celkem výrazné omezení. Uvidíme, jak se změní výdrž v tomto režimu po několika aktualizacích, už teď je ale velmi slušná.

Samsung Galaxy S24 (S921B)

Kde koupit:

Cena od: 21 990 Kč

PS: věděli jste, jak na telefonech Samsung aktivovat bezpečný/nouzový režim? Na první pohled jej nikde v uživatelském rozhraní nenajdete, ve vypínacím menu je potřeba déle podržet prst na tlačítku Vypnout a objeví se vám možnost přejít do bezpečného režimu, v rámci kterého neběží žádné aplikace třetích stran.

Jak hodnotíte procesor Exynos 2400?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)