TOPlist

Zajímavá fáma: Účtuje Uber cestu podle procent baterie?

Uber cena baterie

Používáte občas dopravní spojení poskytované službami jako je Uber? A měli jste někdy pocit, že cena za přepravu totožnou cestou má někdy dost odlišnou hodnotu? Ano, skutečně se to děje. A jedna ze zákaznic přišla se zajímavým podezřením, že s cenou souvisí hodnota nabití baterie mobilního telefonu. Obavy vycházejí z toho, že by přepravní služba mohla strategicky kasírovat více peněz od lidí, kteří v nouzi volají odvoz s téměř vybitou baterií a jsou ochotní připlatit.

Sarah, jejíž tweet vidíte výše, tvrdí, že s osmnácti procenty kapacity měla za cestu platit přes 80 dolarů, přičemž ji tento spoj běžně vyjde na 25 – 30 dolarů. Když prý poté telefon nabila na 25 %, cena opět radikálně spadla. K druhému nacenění však snímek obrazovky či jiný důkaz nedodala. Někteří další zákazníci její podezření sdílejí, jiným se situaci nepodařilo ani cíleně zopakovat a ověřit.

Uber - Request a ride
Uber - Request a ride

Oficiální stanovisko společnosti Uber, která tyto teorie poprvé řešila dokonce už v roce 2016, spekulace vyvrací. Na skocích v cenách se prý podepisují hlavně rezervační poplatky, vzdálenosti, daně, příplatky za místa typu letiště a hlavně vytíženost lokálních řidičů v daný okamžik. Zajímavá teorie tak asi nadále zůstává otevřená, ale jasnější důkazy zatím chybí.

Co myslíte? Je na tom něco pravdy?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)