TOPlist

Jak funguje čtečka otisků v displeji s ochranným sklem Epico? Test na Samsung Galaxy S10

tvrzene sklo samsung galaxy s10 ctecka otisku prstu

Jak určitě víte, Samsung Galaxy S10 má ultrasonickou čtečku otisků prstů pod displejem. Ještě před představením bylo velkým tématem, jak to bude s ochrannými skly a fóliemi. Hodně se lidi ptali, jestli bude s nimi fungovat čtečka. Po vydání již víme, že skla se většinou nepodporují, za to ale fólie ano. Dnes jsme se v testu podívali blíže na dva produkty od společnosti Epico, která tvrzená skla pro Galaxy S10 prodává na českém trhu. Jedno sklo navíc má podporovat i čtečku otisků prstů v displeji.

Jak funguje čtečka otisků prstů v displeji s tvrzeným sklem? Test produktů Epico

Začneme s dražším produktem s názvem Epico 3D+ GLASS. Jedná se o tvrdé a pevné tvrzené sklo, které je již od začátku prezentováno tím, že nefunguje se čtečkou otisků prstů v displeji. I přesto jsme i tohle ochranné sklo vyzkoušeli. Velkým plusem je jednoduchá aplikace, kde nevznikají bublinky, nalepení bylo jednoduché. Musíte si jen pohlídat zaoblení displeje, aby správně sklo dolehlo.

Po aplikaci skla se nekonalo žádné překvapení. Opravdu čtečka nefunguje, ani jedenkrát se nám nepovedlo telefon Galaxy S10 odemknout. Bohužel ale to není jediný mínus, se kterým musíte počítat. Během krátkého testování jsme si okamžitě všimli mnohem horší odezvy displeje. Při ovládání na displej musíte více tlačit, všimnout si můžete i opožděných reakcí. Vidět to jde i na videu níže. A pokud k tomu ještě připočteme poměrně vysokou cenu 899 Kč, tak tohle sklo nemůžeme doporučit ani v případě, že jste neměli u Galaxy S10 (recenze) v plánu používat čtečku otisků prstů a chtěli jste hlavně pořádnou ochranu displeje.

Epico Flexi Glass si poradí i s ultrasonickou čtečkou otisků prstů

Druhým produktem v dnešním krátkém testu je temperované sklo s názvem Flexiglass. Jedná se spíše o tvrdší fólii, než klasické tvrzené sklo. To jde poznat i z toho, že je Flexi Glass tenké 0,2 mm. Pozitivně nás překvapilo balení, ve kterém se nachází více příslušenství k nalepení i čisticích prostředků, než u výše zmíněného 3D+ Glass. I přesto je cena Flexiglass nižší, na českém trhu se prodává za částku 599 Kč.

Test ochranného skla 🔹 Samsung Galaxy S10 Plus

Test ochranného skla 🔹 Samsung Galaxy S10 Plus

K instalaci skla slouží i speciální adaptér, který se zasune do USB-C a poté se používá k přesnějšímu zaměření tak, abyste měli nalepení přesné. Doporučujeme přečíst přiložený manuál v češtině, kde se dozvíte, jak nalepit ochranné sklo. Při instalaci skla musíte počítat s bublinkami. Obzvlášť v místě kolem ultrasonické čtečky otisků prstů, byste se jich měli zbavit. A jaké jsou zkušenosti s používáním čtečky otisků prstů s nalepeným sklem?

Jednoznačně kladné, i když musíme poznamenat, že po prvních dnech to bylo úplně naopak a chtěli jsme i tohle sklo zkritizovat. Čtečka se totiž extrémně zpomalila a byla hodně nepřesná. Cca v polovině případů přes sklo vůbec nedokázala otisk prstu rozeznat.

V polovině dubna nicméně přišla důležitá aktualizace pro Samsung Galaxy S10, která vylepšila právě ultrasonickou čtečku otisků prstů. A to i v tomto případě, kdy jsme měli na telefonu nalepené sklo. Zlepšení bylo vidět ihned. Telefon bez problémů odemykáme pokaždé, rychlost skenování je rovněž vyšší. Poté jsme ještě vyzkoušeli naskenovat prst znovu, když už bylo sklo nalepené. Výsledky jsou pak ještě o kousek lepší a pocitově jsme už nepoznali rozdíl mezi původní originální fólií a tímto tenkým sklem od Epico.

Závěr testování tvrzeného skla Epico na Galaxy S10

V první řade určitě doporučujeme ponechat na telefonu původní fólii, do té doby, než bude už hodně poničená. Poté bychom se dívali po jiných fóliích či tenkých ochranných sklech s tloušťkou maximálně 0,2 mm. O 0,1 mm větší skla již nefungují. Epico Flexi Glass můžeme rozhodně doporučit. Nejen že funguje v podstatě identicky jako originální Samsung fólie, nabízí ale i lepší ochranu.

[aps_product_sz id=“534246″]

[aps_product_sz id=“534248″]

Za zapůjčení děkujeme společnosti Epico.

Máte na Samsung Galaxy S10 nalepené ochranné sklo?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)