Vimeo oficiálně ukončuje své aplikace pro chytré TV

Vimeo TV aplikace konec

Znáte nějaké další online video platformy vyjma YouTube? Jestli ano, pravděpodobně znáte službu Vimeo, která se dá v mnoha ohledech považovat za dvojku na trhu. Oblíbená je například u tvůrců profesionálních “byznys” videí a koncoví uživatelé ji mají rádi i díky několika benevolentnějším pravidlům pro obsah. Provozovatelé nyní nicméně přicházejí se smutnou zprávou. Vimeo brzy oficiálně nebude dostupné ve formě aplikace pro chytré TV.

Změna se bude týkat všech značek TV i všech systémů, pro které zatím aplikace existovala a byla udržována. Řeč je tedy o Android TV, Apple TV, Fire TV a Roku. Konec dalšího vývoje, poskytování podpory a možnost stažení aplikace nastane přesně 27. června. Zda budou dříve nainstalované aplikace nějakou dobu dál fungovat, není úplně jasné. Oficiální vyjádření provozovatelů služby Vimeo ale naznačuje, že nadále budou fungovat jen nově doporučované varianty – streamování z Android či iOS aplikace, případně sledování z podporovaného prohlížeče.

“Příležitostně vyřazujeme starší produkty a funkce, které již nejsou v souladu s našimi standardy. Jsme přesvědčeni, že naši uživatelé, kteří chtějí sledovat videa Vimeo, získají lepší průběžný zážitek, když budou vysílat prostřednictvím naší mobilní aplikace,” stojí v celkem alibistickém prohlášení.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Bude vám Vimeo aplikace pro TV chybět?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)