TripAdvisor: koupí letenky, zarezervuje hotel a ukáže to nejlepší z města

tripadvisor rezervace letenek a hotelů

Americká webová stránka TripAdvisor patří již několik let mezi největší cestovatelské platformy na světě. Turisté ji navštěvují nejen v době plánování své cesty, ale i přímo v průběhu výletu, dovolené, nebo jen návštěvy cizího města. TripAdvisor přináší možnost vyhledání letenek, rezervaci hotelu, či restaurace a také přehled aktivit v okolí, včetně tipů na výlety. Nedílnou součástí jsou uživatelské recenze, díky kterým si uživatelé služby mohou vytvořit reálnou představu o lokalitě, nebo nabídce jídla a pití. Popularita tohoto cestovatelského portálu vedla k vytvoření české mutace, veškeré funkce webu jsou tak dostupné také v češtině. Již několik let je k dispozici také mobilní aplikace, která do celého projektu přináší ještě víc flexibility. Její podoba i funkce odpovídá webovému prostředí, nezáleží tak, zda TripAdvisor používáte v aplikaci, nebo webovém prostředí, vždy dostanete kompletní služby.

tripadvisor praha

Najděte vždy nejlepší nabídku ubytování ve městě

Prostředí TripAdvisoru je velice intuitivní a uživatelsky přívětivé. Podpora češtiny navíc napomáhá i neanglicky mluvícím uživatelům. Prvním krokem k zobrazení všech potřebných informací je zadání cílové destinace vaší dovolené, nebo výletu. Nemusíte se však omezovat pouze na konkrétní město, TripAdvisor nabízí i shrnutí informací o jednotlivých státech. Chystáte se například na dovolenou do Řecka, ale nevíte, který konkrétní ostrov zvolit? Výběr těch nejoblíbenějších památek a aktivit, nejpopulárnějších hotelů a restaurací spolu s uživatelskými recenzemi a autentickými fotografiemi prostředí přímo od návštěvníků a turistů vám k vašemu rozhodnutí mohou pomoci.

Pokud již máte o místě pobytu jasno, je pro vás situace ještě snazší. Stačí kliknout na položku „Kam se chystáte?“ v horní části aplikace nebo webové stránky TripAdvisor a zadat město, například Vienna (Vídeň). Hned na úvodní stránce si můžete prohlédnout ty nejoblíbenější památky, restaurace, tipy na výlety a nejnavštěvovanější hotely. K dispozici je také ucelená uživatelská galerie, kde si město můžete prohlédnout z pohledu turistů. V horní části obrazovky se nachází lišta, ve které najdete všechny již zmíněné kategorie. Dostanete se tak ke koupi letenek, rezervaci hotelů, výběru restaurací, nebo tipům, kam na výlet. Zoufat nemusí ani ti, kteří již na místě jsou, vyhledávání lze použít také dle aktuální polohy. Vhodnou restauraci si tak můžete nalézt i v případě, že jste zrovna na toulkách městem, vše, co k tomu potřebujete je telefon s aplikací TripAdvisor a připojení k internetu.

S portálem TripAdvisor můžete cestovat i po Česku

Zmíněné vlastnosti aplikace, případně webového prostředí se netýkají jen zahraničních destinací. Podpora češtiny a turistický ruch umožnily rozšíření databáze také na česká města, a to i na ta menší. Jste na pracovní cestě? Vyrazili jste s kamarády poznávat krásy Česka? I v tomto případě vám TripAdvisor pomůže, řekněme, že chcete zakusit moravský noční život a navštívit nějaké bary v Brně.

Stačí zadat slovo Brno do vyhledávání, a kliknout na ikonu lupy v horní části obrazovky (v případě webového prostředí kliknout do kolonky hledat). Do vyhledávání pak napíšete to, co právě hledáte, v tomto případě bar. Může se však jednat o cokoliv, dětské hřiště, zoologická zahrada, koupání atd., TripAdvisor vždy zobrazí nabídku pro konkrétní místo, v tomto případě pro město Brno. Kliknutím na vybranou aktivitu, případně restauraci, či kino, aplikace (webové rozhraní) zobrazí detailní informace o místě, jako je otevírací doba, kontakt, hodnocení, fotografie a samozřejmě adresu místa, ke které se můžete rovnou nechat navigovat.

Stejně tak je tomu s ubytováním. Máte v Praze koncert a potřebujete někde přespat? Jedete na cyklistickou dovolenou do Mikulova? Otevřete aplikaci, nebo webové stránky TripAdvisor, zadejte do vyhledávání libovolné město, například zmíněný Mikulov či Praha a do kolonky s lupou vložte dotaz ubytování. Vyskočí na vás kompletní soupis hotelů a penzionů v okolí. Rezervace hotelů a dalších zařízení probíhá přímo v prostředí portálu, není proto zapotřebí využívat jiné weby, případně jiné aplikace. TripAdvisor vám zkrátka nabídne vše na jednom místě, v jedné aplikaci, rychle a jednoduše.

Máte rádi přehled? TripAdvisor připraví plán cesty

Začínáte se ve všech těch informací kolem dovolené pomalu ztrácet? TripAdvisor nabízí řešení i pro takovou situaci. Během prohlížení různých památek, restaurací a dalších aktivit si můžete vybraná místa uložit přímo do svého uživatelského účtu. Všechny informace tak máte vždy po ruce. Příkladem může být trip do Barcelony. Opět stačí do vyhledávání v aplikaci, případně na webu TripAdvisor zadat slovo Barcelona a postupně zařizovat všechny potřebné rezervace a program cesty. V dolní liště aplikace (na webu v horní liště) se nachází záložka „Cesty“. Po jejím rozkliknutí budete požádáni o zadání názvu cesty, například zmíněná Barcelona. Tato vytvořená cesta se chová stejně jako složka v počítači, můžete tak do ní ukládat různé informace – právě s detaily vaší cesty. Kliknutím na tlačítko „Procházet TripAdvisor“ se dostanete zpět na hlavní stránku, kde vám portál nabídne vše potřebné, co potřebujete vědět o městě Barcelona.

Začít můžete vyhledáním a koupí letenek. Po zadání všech nutných kritérií TripAdvisor zobrazí všechny dostupné lety. Jakmile si vyberete, můžete přejít rovnou k platbě, aplikace vás celým procesem sama provede. Jinak tomu není ani v případě rezervace hotelů, všechny úkony se vykonávají přímo v aplikaci, bez nutnosti dalších prostředků. Informace se pak sami ukládají do záložky „Cesty“. Dalším krokem může být výběr památek, které navštívíte. Kliknutím na záložku „Aktivity“ obdržíte výpis všech galerií, atrakcí a dalších aktivit v Barceloně. Kliknutím na jednotlivé z nich se zobrazí detail s různými uživatelskými recenzemi, otevírací dobou a fotografiemi, jakmile máte vybráno, stačí kliknout na ikonu záložky v pravém horním rohu a přiřadit ji k cestě.

Všechny takto navolené cesty můžete sdílet a upravovat s dalšími uživateli, přidávat poznámky a neomezeně měnit. V případě přihlášení do uživatelského účtu pak můžete informace zobrazit na kterémkoliv zařízení, ať už mobilním telefonu, či počítači a tabletu.

Komunita uživatelů s tipy na nejlepší restaurace

Značnou výhodou multimédií a dostupnosti internetu je usnadnění sdílení svých zážitků a zkušeností s okolím. Pro tipy, kam jet na výlet na Moravě už nemusíte chodit jen ke svým přátelům, inspirovat se můžete miliony lidmi po celém světě. Tisíce uživatelů TripAdvisoru své zkušenosti nadšeně sdílí, můžete tak sledovat „polidštěné“ recenze, realistické fotografie a získat přístup i k informacím, které jinak na internetu nemusí být dostupné. Příkladem může být jídelní lístek, informace o bezhotovostní platbě, nebo heslo k WiFi. Responzivita a multiplatformnost TripAdvisoru jej umožňují používat odkudkoliv a kdykoliv.

Používáte TripAdvisor k plánování své dovolené?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)