TOPlist

Aplikace s tipy na výlet. Naplánují trasu a usnadní cestování

Tipy na výlet a plánování cest

Letní měsíce jsou jako stvořené pro cestování a výlety. Počasí láká ven, jít prozkoumávat nejen své okolí, ale i vzdálenější místa. Než ale vyrazíte, je třeba si celou cestu promyslet, najít vhodnou destinaci a zjistit, co okolí nabízí. Následující aplikace vám jistě přijdou vhod, ať už hledáte tipy na výlet pro volné odpoledne, chystáte se na prodloužený víkend, nebo odjíždíte na čtrnáctidenní dovolenou a potřebujete kompletní plán cesty.

Aplikace s tipy na výlet: plán cesty na pár kliknutí

Sygic Travel

Cílem Sygic Travel je usnadnit plán cesty a zpřehlednit veškeré potřebné informace. Jedná se o kompletního správce itineráře výletu, s plnou podporou českého jazyka. Na základě zadání informací o místu a délce pobytu, aplikace nabídne přehled autopůjčoven, počasí, místa a ubytování. Usnadňuje také rezervaci ubytování. Nemusíte mít v telefonu nainstalovanou žádnou speciální aplikaci, stačí kliknout na vámi zvolený hotel a Sygic Travel vás odkáže na web hotelu, případně na stránky rezervačních systémů třetích stran, jako je například Booking.

V případě, že už máte rezervaci zařízenou, stačí zadat název hotelu a k místu se nechat navigovat, případně uložit do oblíbených a spravovat tak svá oblíbená ubytovací zařízení. Kliknutím na položku místa, aplikace zobrazí tipy na výlet, kde se ukáží restaurace, zastávky, benzínky nebo kulturní památky v místě vámi zadané lokality. Toto místo si pak můžete přidat do seznamu výletů včetně plánovaného dne. V případě návštěvy větších měst aplikace zobrazuje také mapu metra, přehled různých atrakcí, muzeí a výstav, kde si můžete rovnou zarezervovat místa. Součástí aplikace jsou také off-line mapy, můžete si tak stáhnout plán města a okolí dle vaší lokality. Pokud si v aplikaci vytvoříte účet, můžete svůj plán cesty sdílet a upravovat i s dalšími účastníky.

Sygic Travel Maps Trip Planner
Sygic Travel Maps Trip Planner

Trip.com

Pro užívání aplikace Trip.com, je nezbytně nutné přihlášení pomocí Google, nebo Facebook účtu. Stejně jako předchozí aplikace umožňuje rezervaci hotelu, prohlídky, restaurace apod., výhodou oproti Sygic Travel je, že vše probíhá přímo v aplikaci – nejste odkazováni na jiné stránky pomocí webového prohlížeče. Spravovat můžete také již stávající rezervace, které si snadno přidáte do záložky „My trips“. Informace však nejsou oddělené, aplikace proto není vhodná pro plánování několika různých cest najednou. Svou povahou je přizpůsobena spíše cestám do větších měst, nehodí se proto příliš pro cestování v rámci České republiky. Uživatele může odradit také nepřítomnost české mutace, veškeré informace jsou psané v angličtině.

Trip.com: Book Flights, Hotels
Trip.com: Book Flights, Hotels

Aplikace s tipy na výlet: zajímavá místa hned po ruce

Visit a city

Ideálním partnerem pro zahraniční cestování je aplikace Visit a city. Soustředí se na nabídku aktivit, památek, galerií a dalších zajímavých míst ve vybraném městě. Součástí aplikace jsou předpřipravené tipy na výlet v závislosti na délce pobytu. Uživatelé si tak v podstatě nemusí shánět žádné informace, stačí si jen vybrat z připravené nabídky a následovat instrukce. Nechybí ani přehled restaurací a možnost rezervace prohlídek, či lístků na atrakce. Aplikace je dostupná pouze v angličtině.

Visit A City
Visit A City

Mapy.cz

Skvělým průvodcem po památkách, vyhlídkách a dalších zajímavých turistických místech České republiky je aplikace Mapy.cz. Nabízí přehled o většině turistických tras a také možnost stažení off-line map. Na základě vaší polohy aplikace pod položkou „Tipy na výlet“ ve vyhledávání zobrazí nejrůznější zajímavá místa spolu s možností navigace, a to nejen autem, ale i pěšky po turistických stezkách.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Do souhrnu nástrojů, jejichž cílem je podat uživateli tipy na výlet a usnadnit mu plán cesty dozajista patří takhle aplikace Google Trips. Google však na začátku června oznámil její konec. Uživatelé tak budou moct jejích služeb využívat jen do srpna 2019.

Používáte aplikace, abyste získali tipy na výlet?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)