Aplikace Ven každý den: tipy na výlety a dětská hřiště

ven-kazdy-den

Prázdniny se lámou do své poslední dekády a vy jste vyčerpali všechny vám známé možnosti, jak zabavit své děti? Pak je čas sáhnout po mobilním telefonu a nainstalovat do něj aplikaci Ven každý den, která vám rozšíří obzory a ukáže, kde a jak můžete trávit čas se svými potomky.

Obsah článku

Co aplikace Ven každý den slibuje?

Autorem programu je provozovatel stejnojmenného webu VenKaždýDen.cz Jiří Matějka. V popisku v Obchodě Play „slibuje největší přehled dětských hřišť a rozsáhlou sbírku tipů na výlety v celém Česku.“

Tipy na výlety můžete vyhledávat podle řady parametrů – turistického regionu, délky a časové náročnosti výletu, zajímavostí, které chcete na výletě vidět, náročnosti trasy apod. Nebo si také můžete najít výlety v okolí a hned vyrazit na cestu.

Dětská hřiště můžete vyhledávat ve svém okolí nebo podle parametrů a zobrazit si výsledky na mapě či v seznamu. U každého hřiště je k dispozici řada podrobností – velikost, umístění, pozice, výčet herních prvků, povrch a hodnocení návštěvníků.

Jak program funguje v praxi?

Program nevyžaduje po prvním spuštění žádná zvláštní oprávnění ani registraci, takže se rovnýma nohama ocitnete v základní nabídce, čítající šest položek. První Výlety v okolí zobrazí v mapových podkladech Google „špendlíky“ s tipy na výlety. Kromě mapy lze využít také výpis v podobě seznamu, kde jsou uvedeny základní parametry, jako je vzdálenost, obtížnost a předpokládaná doba trvání.

Ke každému výletu je k dispozici podrobný popis s možností hodnocení a fotky, na jejichž základě si můžete udělat přesnější představu o tom, co vás čeká. Nechybí plánek trasy výletu, komentáře ostatních uživatelů (s možností přidání vlastního) a tipy na další výlety v okolí dané lokality. Nutno říci, že nabídka je poměrně široká – i v okolí Ostravy bychom našli program na prakticky každý den letních prázdnin.

Druhá sekce Vyhledávání výletů se vám bude hodit, pokud máte chuť na nějaký konkrétní výlet. Můžete nastavit minimální a maximální vzdálenost, předpokládanou dobu trvání, typ výletu (hrad, zámek, jeskyně, jezero, rybník, lanovka, les, …) a náročnost. Aplikace poté buď v mapě, nebo v podobě seznamu zobrazí všechny výlety, odpovídající zadaným požadavkům. Nutno říci, že tato funkce se nám hodně líbí – stačí se rozhodnout, zda chcete s dětmi vidět hrad, nebo spíše oceníte procházku v lese, a během okamžiku dostanete tipy, odpovídající vašim představám.

Když nechcete na výlet, jděte si hrát!

Pokud se vám zrovna nechce nikde chodit, ale přesto byste rádi zabavili svou ratolest, bude vás zajímat třetí sekce aplikace Ven každý den, nazvaná Okolní hřiště. Jak asi správně tušíte, poskytuje opět v mapách či v podobě seznamu přehled dětských hřišť. Nabízí skutečně nebývale podrobné údaje, čítající nejen stručný popis, ale například informace o vybavení, velikosti, povrchu, oplocení, dostupnosti laviček, vody a WC v blízkém okolí. I v tomto případě je k dispozici vyhledávání, umožňující hledat hřiště v rámci regionu podle toho, zda je kryté nebo venkovní a dle jeho velikosti.

Zbývající nám dvě položky hlavní nabídky aplikace Ven každý den. Tlačítko Facebook slouží k možnosti sdílet aplikaci s přáteli na největší sociální síti. Celkem jasný je význam položky Poslat fotku, přes kterou můžete odeslat fotografii hřiště, aby se i ostatní uživatelé mohli podívat, jak vypadá. Postranní nabídka pak slouží k návštěvě webových a facebookových stránek aplikace.

Resumé

Aplikace Ven každý den bude vyhovovat rodičům prakticky pro všechny příležitosti. Chcete se jít projít a poznat zajímavá místa? Vyberete si z pestré nabídky výletů v okolí, nebo podle svých představ a požadavků. Nechce se vám chodit, ale přesto byste rádi svému dítěti dopřáli nějakou formu vyžití? Pak si prostě vyberte hřiště, kde se „vyřádí“. Pokud prší, stačí ve vyhledávání vyfiltrovat pouze krytá hřiště.

Program je jednoduchý, jeho ovládání pochopí i začínající uživatel. K dispozici je zadarmo a bez jakýchkoli reklam. Během necelého roku v Obchodě Play zaznamenala aplikace více než tisíc stažení a převládající spokojenost dokumentuje průměrná známka 4,1. Instalační balíček, velký 25 MB, lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším. Z podobného soudku jsme v uplynulých týdnech recenzovali dvě aplikace: Výlety a zábava s dětmi a EasyKids.

Ven každý den - tipy na výlety
Ven každý den - tipy na výlety

Používáte při plánování aktivit se svými dětmi nějakou mobilní aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)