TOPlist

Aplikace Zenly: Mějte přehled o svých dětech či blízkých

Zenly – náhleďák

Pokud jste starostlivý rodič a chcete vždy vědět, kde se vaše ratolesti nachází, možná jste již zkusili najít aplikaci, která by vám jednoduše pomohla je lokalizovat. My jsme nedávno narazili na velmi zajímavou aplikaci jménem Zenly. A nabízí toho mnohem víc, než jen lokalizování dětí či vašich blízkých.

zenly - your world
zenly - your world

Zenly vám dá okamžitý přehled o situaci

V první řadě funguje Zenly jako lokalizátor dalších uživatelů chytrých telefonů. Pokud tedy chcete mít přehled o tom, kde se vaše dítka v reálném čase nacházejí, jedná se přesně o takový nástroj, který jste hledali. Zenly ale neumí jen lokalizovat druhé uživatele, ale dokáže z jejich chytrých telefonů vytáhnout například i stav jejich baterie.

Samozřejmě nesmí chybět textová konverzace. Ta ale nezanechává historii a vlastně se vůbec nijak neukládá. Naopak, během pár vteřin po jejím přečtení zmizí (nezmizí dokud si ji neotevřete a nepřečtete, pak ale máte jen několik sekund, než se ztratí v nenávratnu). Posílat ale nemusíte nutně jen text. V aplikaci nechybí samolepky s emotikonami, jaké známe například z Hangouts či Facebook Messengeru. Těch ale máte omezené množství a přibývají s tím, jak zvete své blízké či právě třeba děti do této aplikace. Za každého dalšího pozvaného uživatele tak získáte další stránku s nálepkami.

Přímo z aplikace pak také můžete sledovanému uživateli zavolat. Pro uskutečnění hovoru se již ale otevře vaše běžná aplikace pro hovory.

Asi očekávanou funkcí je možnost navigace na místo, kde se sledovaný uživatel nachází. Stačí klepnout na tlačítko „Meet“ a zobrazí se informace o vzdálenosti a času dojezdu autem či pěšky. Pak už jen klepnete na ikonku pěší chůze či vozu a otevře se aplikace vámi používané navigace, případně Mapy Google, které vás budou navigovat přesně tam, kam bude třeba.

Samozřejmě byste mohli namítnout, že zatímco vy chcete mít absolutní přehled o vašich dětech, nechcete, aby zaroveň měli vaše děti absolutní přehled o vás. To by se pak taková aplikace mohla v jistém věku dětí stát dvousečnou zbraní. I na to ale tvůrci mysleli. U každého jednotlivého kontaktu si totiž můžete nastavit přesnost, s jakou vás v aplikaci dotyčný uvidí. Možnosti jsou tři – přesná pozice, město, ve kterém se nacházíte a absolutní neviditelnost.

Aplikace není nutně jen pro rodiče, užijete si ji i s přáteli

Pokud jste si s některými přáteli natolik blízcí, že vás nijak nepohoršuje představa toho, že mohou sledovat vaši polohu v kteroukoli denní dobu, můžete aplikaci používat i s nimi. Abyste pochopili, jak to myslíme, uvedeme konkrétní případ ze života.

Představte si, že jste na cestě autem a řídíte. Některý z vašich přátel od vás něco důležitého potřebuje, takže vám nejprve napíše zprávu. Ale protože řídíte, jako slušný řidič necháváte telefon ležet bez povšimnutí. Za pár minut se vám snaží dovolat, ale protože ve svém voze zrovna nemáte funkční handsfree, jako slušný řidič nezvednete ani hovor. Nyní přichází řada na Zenly, kdy máte pro své nejbližší přátele nastaveno, že vás mohou vidět s nejvyšší přesností. Váš přítel se podívá do aplikace a vidí, že se pohybujete po silnici, a to celkem rychle, takže mu ihned dojde, že řídíte. Dojde mu proč nereagujete a ví, že až zastavíte, přečtete si zprávu od něj a případně mu zavoláte zpět. Pokud ale uvidí, že jste doma v pravé poledne a s největší pravděpodobností tedy nespíte, může se rozhodnout zajít za vámi osobně.

To je jen ukázka toho, k čemu se dá Zenly využít. Od hlídání dětí, po sdílení polohy s přáteli. V každém případě může být tato aplikace užitečná komukoliv. Pokud třeba váš blízký přítel uvidí, že jste v dosahu konkrétního obchodu, může vás jednoduše oslovit s prosbou o koupě věci z onoho obchodu, atd. Možností pro využití je jednoduše spousta.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)