Menu

Nevíte, kam vyrazit s dětmi? Aplikace Výlety a zábava s dětmi poradí

Na prázdniny se těší asi každé školou povinné dítě. Jenže v podstatně složitější situaci se ocitají rodiče, kteří mají za potomka zodpovědnost. Chcete svým ratolestem zajistit zajímavý program? Nainstalujte si aplikaci Výlety a zábava s dětmi, kde najdete spoustu inspirace.

Obsah článku

Co aplikace Výlety a zábava s dětmi slibuje?

Za aplikací stojí provozovatel webových stránek vylety-zabava.cz, odkud jsou také čerpány informace. Celkem nabízí více než dva tisíce tipů z celé ČR, kam vyrazit s dětmi. Tipy na výlety a akce lze vyhledávat v okolí aktuální pozice nebo kolem zadané lokality. Kromě názvu můžete hledat také podle kategorie. U každého tipu je k dispozici podrobný popisek, výškový profil, mapa trasy a fotogalerie. Je možné zobrazit také další zajímavá místa v okolí.

Jak program funguje v praxi?

Na úvodní stránce zadáte lokalitu, kolem které chcete vyhledávat, případně použijete aktuální polohu. Pomocí kategorií pak vyberete typy míst a výletů, které by mohly vaše ratolesti zajímat a bavit. Škála je skutečně široká – čítá bezmála dvacet položek:

 • pěší výlety
 • cyklistické výlety
 • výlety s cyklovozíkem
 • výlety s kočárkem
 • výlety vlakem
 • zámky
 • hrady a zříceniny
 • in-line stezky
 • probíhající a plánované akce pro rodiny s dětmi
 • atrakce a zábavní centra
 • dětská hřiště
 • dětské koutky a herny
 • dětské tábory
 • dopravní hřiště
 • koupání, plavání a vodní sporty
 • kurzy a kroužky pro děti
 • muzea a výstavy pro děti
 • zoo, farmy a jízda na koních
 • ubytování vhodné pro rodiny s dětmi

 

Volitelně lze hledat také podle zadaného textového výrazu. Po klepnutí na tlačítko Vyhledat vypíše program Výlety a zábava s dětmi seznam míst, odpovídajících zadání, seřazený od nejbližšího po vzdálenější. Můžete také přepnout na mapu a prohlížet si nalezené tipy v ní.

Ke každému místu jsou k dispozici zevrubné informace, jako je druh zábavy, doporučený věk dítěte a podrobný popis. V dalších sekcích se můžete podívat na fotky, zobrazit si dané místo v mapě či prohlédnout si ostatní zajímavá místa v okolí.

V případě tipů na procházky a projížďky jsou k dispozici údaje o délce trasy a zda je vhodná pro kočárky, odrážedla a odstrkovadla. Celou cestu si můžete prohlédnout v mapě, nechybí ani grafické zobrazení výškového profilu.

Obzvláště v tomto případě oceníte možnost zobrazení zajímavých míst a atrakcí v okolí předpokládané trasy. Počet procházek a projížděk však přinejmenším v Ostravě, kde jsme aplikaci testovali, není nijak převratný. Přes kontextovou nabídku ovšem můžete přidávat vlastní tipy, obohatit databázi o další položky a pomoci tak ostatním uživatelům.

Resumé

Kladně hodnotíme už samotný nápad nabídnout rodičům aplikaci, ve které snadno a rychle najdou tipy na nejrůznější výlety, procházky či projížďky na kole nebo s kočárkem. Praktické je hledání kolem aktuální nebo zadané polohy, v případě procházek a projížděk pak možnost zobrazení zajímavých míst podél trasy. Grafické provedení je moderní a přehledné, ovládání jednoduché a intuitivní, takže nebude činit problémy ani začínajícím uživatelům.

Drobnou výtku budeme mít pouze k proužkové reklamě, zobrazující se ve spodní části obrazovky, které není možné se zbavit – aplikace nenabízí zakoupení nějaké placené verze bez reklam. Ocenili bychom i o něco širší databázi výletů, nicméně tento nedostatek vyvažuje možnost přidání vlastních tipů.

Aplikace Výlety a zábava s dětmi je v Obchodě Play od dubna tohoto roku a za tři měsíce zaznamenala přes pět tisíc instalací. O převažující spokojenosti uživatelů svědčí pěkná průměrná známka 4,2. Instalační balíček velký 17 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Jak plánujete své výlety a zábavu s dětmi?
 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 15

13.7.2018 13:07

To se mi libi, dokonce bych to neomezoval jen na na výlety s detmi.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

13.7.2018 13:15

@TonyKuba
Souhlasím. Sám jsem v tom našel několik zajímavých tipů.

Mejlak

Mejlak 0

13.7.2018 15:00

Určitě vyzkouším, Kudy z nudy je už skoro na nic….

Kulichoid

kulichoid 140

15.7.2018 1:53

No, v mém okolí to ohlašuje 2 dětská hřiště a přitom sám jich reálně napočítám kolem 20. A co se týče ostatních věcí, tak odhaduju, že ve skutečnostu je těch míst pro děti tak 30x víc než nabízí aplikace. Ale pro začátek aspoň něco.

Libb

Libb 82

16.7.2018 6:56

kulichoid: Tak tam těch zbylých 18 doplňte vy, ne? :)

Sievert

Sievert -3

16.7.2018 11:21

@Karel Kilián
Dobrý den, dle čeho jste vybral právě tuto aplikaci? Naše aplikace se věnuje téměř totožné úloze, tj. zprostředkovat maminkám vhodné lokality k návštěvě s jejich dítky… kdyby jsme měli zájem o napsání Vaší recenze, je možné? https://easy-kids.cz/ Děkuji Vám za informace.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

16.7.2018 11:34

@Sievert
Dobrý den,

vybíral jsem ji na základě toho, že mi ji doporučil Obchod Play.
S ohledem na to, že je zjevně o výlety s dětmi zájem, určitě se na tu Vaší podívám. Neříkám, že z toho bude recence, ale bude-li zajímavá, možná ano.

Mata

Mata -2

17.7.2018 10:23

Sievert: delate si tu zbytecnou reklamu. Vase aplikace je hodne amaterska. Treba dialog Nastaveni zobrazeni ma dva identicke titulky pod sebou.
Vypada to jako by pred publikaci nikdo apku nevidel.
Leve menu pusobi divne. Opet jako by nikdo z UX nebo grafik apku nevidel.
Obsah hodnotit nebudu, tobrazilo se mi par mist uprostred Prahy a zbytek jsem nebyl schopen donutit zobrazit.
Proto bych se tu vubec nevnucoval a nesrovnaval s recenzovanou apkou.

RSS (komentáře k článku)