Češi drží přes Google Mapy pátou příčku v zajímavé kategorii

Mapy Google turistika ČR cestování

Česká pobočka společnosti Google u příležitosti Dne Země zveřejnila několik zajímavých tuzemských statistik, které se vážou na její aplikaci Mapy. Češi například výrazně častěji než před rokem vyhledávali nabíjecí stanice pro elektromobily, sběrné dvory za účelem třídění odpadu nebo místa pro pobyt v přírodě. A právě naše toulky po lesích, loukách a skalách jsou v rámci zmíněné aplikace hodně významné. Česká republika je podle dat ze služby Google Mapy pátá na světě v množství turistických oblastí na jednoho obyvatele.

Google Maps
Google Maps

Google Mapy a země s největším počtem turistických oblastí na obyvatele

 1. Švýcarsko
 2. Belgie
 3. Nizozemsko
 4. Španělsko
 5. Česká republika

„Jizerské hory a Orlické hory jsou zase jedněmi z nejčastěji hodnocených pohoří na Mapách Google na světě. Jsou častěji recenzované než například Švýcarské Alpy. A patří také k nejlépe hodnoceným na světě. Češi stále holdují lokální turistice a velmi rádi své výlety hodnotí. V březnu 2022 vyhledávání turistických oblastí v Mapách vzrostlo oproti stejnému období loni více než trojnásobně,“ vypočítává Google v tiskové zprávě.

Nejlépe hodnocené farmářské trhy v Mapách Google v České republice

 1. Zeleninový trh (České Budějovice, ČR)
 2. Farmářské trhy na Kulaťáku (Praha, ČR)
 3. Farmářské tržiště Náplavka (Praha, ČR)
 4. Zelný trh (Brno, ČR)
 5. Farmářský trh Heřmaňák (Praha, ČR)

Nejlépe hodnocené turistické oblasti v Mapách Google v České republice

 1. Údolí Bílé Opavy (Karlova Studánka, ČR)
 2. Kyjovské údolí (Krásná Lípa, ČR)
 3. Pustý Hrádek (Kašperské Hory, ČR)
 4. Český ráj – vyhlídka Míru (Holín, ČR)
 5. Plešivec (Jince, ČR)

V České republice letos v březnu vzrostl počet vyhledávání parků v Mapách téměř o 100 % a pražské parky zaznamenaly nárůst téměř o 150 %. K nejoblíbenějším turistickým oblastem podle uživatelů Google Maps v Česku patří Údolí Bílé Opavy v Jeseníkách nebo třeba Kyjovské údolí v Českém Švýcarsku.

Která uvedená místa jste už navštívili?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)