Menu

Šikovný trik pro Google Kalendář: Přidání události přímo z domácí obrazovky

trik pro Google Kalendář

Kalendář od Googlu představuje velmi oblíbenou službu i aplikaci pro mobilní telefony s Androidem. Dnes si ukážeme šikovný trik pro Google Kalendář, díky kterému lze novou položku události přidat přímo z domácí obrazovky snadno a rychle.

Šikovný trik pro Google Kalendář: Jak přidat událost šikovným gestem?

Velmi často potřebujeme do kalendáře přidat rychle nějakou událost, abychom na ni v rychlosti a krátkém čase nezapomněli. V normálním případě to znamená minimálně otevření aplikace Google kalendáře, stisknutí ikonky v pravém spodním rohu a výběr události. To jsou 3 kroky, které sice nejsou časově až tak náročné, ale proč si to neusnadnit, že?

Využijeme velmi šikovné aplikace Nova Launcher Prime, kde opět nastavíme gesto domácí obrazovky. Ukážeme si, jak nastavit gesto tažení prstu přímo na ikoně aplikace Kalendář tak, aby nám tento trik nezabíral žádné místo na domácí obrazovce. Potřebovat budeme ještě jednoduchou aplikaci Shortcuts new Event/Contact, protože standardně aplikace Google Kalendář zkratku pro novou událost nemá. Tato aplikace je jednoúčelová a zabírá v telefonu pouze 62 kB, což není mnoho. Lze ji tedy využít ještě pro rychlé přidání kontaktu stejným způsobem.

Jak tento šikovný trik pro Google Kalendář nastavit?

  1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci Shortcuts new Event/Contact.
  2. Podržte prst na ikoně Google Kalendáře na ploše a vyberte Editovat.
  3. Klikněte na Žádný pod Akce přetažením. Následně vyberte v záložce Zástupce možnost New Calendar/Contacs Entry a zvolte new Calendar Event. Uložte tlačítkem Dokončeno.

Možností je samozřejmě použít i přímo gesto pro domácí obrazovku, tedy například tahem směrem dolů kdekoliv na domácí obrazovce spustit přidání nové události. Jsme ale přesvědčeni, že uživatelé povětšinou nepřidávají nové události tak často a tato gesta využijí pro častější operace.

Další šikovné tipy a triky

Využijete tento trik pro Google Kalendář?

 

Komentáře

R.i.f

13.9.2016 14:25

A já si myslel, že jste přišli na skryté gesto z domácí obrazovky a ono je to zase pomocí další apk…..

JorEL

13.9.2016 16:33

Škoda, taky jsem čekal něco jiného, než použití cizího launcheru. Bral bych kdyby byla možnost podržením prstu na ikoně zvolit nějakou rychlou volbu(podobně jako to má ios s 3d touch).

Radeg

radeg 8

z aplikace
13.9.2016 17:30

Mám Androi agenda widget, ten používám, zase nepoužívám Nova louncher, ťapnu na tlačítko PLUS na widgetu a přidávám událost. Hotovo.

RSS (komentáře k článku)