Šikovný trik pro Google Chrome: Zabraňte otravnému “skákání” stránky při načítání

sikovny trik do Google Chrome 2

Zná to téměř každý uživatel prohlížeče Google Chrome – začneme si prohlížet “objemnou” stránku, začteme se do obsahu a najednou začne stránka přeskakovat kvůli tomu, že se mimo obrazovku donačítají obrázky a další části. Dnes si ukážeme šikovný trik pro Google Chrome, jak tomu zabránit.

Šikovný trik pro Google Chrome – ukotvíme posun stránky

Funkcí ukotvení posunutí sice Google Chrome figuruje, není ale ve výchozím režimu aktivní. Její aktivace je ale velice snadná. Stačí přejít do skrytého nastavení Chromu a aktivovat funkci Ukotvení posunutí (scroll anchoring). Jak na to?

  1. Zadejte do adresního řádku adresu chrome://flags
  2. Pomocí funkce Vyhledat na stránce si nechte najít “ukotvení posunutí”/ případně použijte rovnou tento odkaz chrome://flags/#enable-scroll-anchoring
  3. Změňte volbu Výchozí na Aktivní
  4. Restartujte prohlížeč Chrome

Díky tomuto nastavení by si měl nyní prohlížeč Google Chrome pamatovat vaši pozici na stránce, i když se elementy stránky v průběhu času mění. Toto nastavení je velice šikovné hlavně v případě, že prohlížíme objemné stránky na pomalejším připojení. V tomto případě nám dříve nezbývalo, než počkat na plné načtení stránky, což je nepříjemné. No a často kvůli těmto skokům uživatel klikne do míst, kam vůbec nechtěl.

sikovny trik do Google Chrome

Další šikovné tipy a triky pro Google Chrome

Nejrozšířenějšímu prohlížeči pro mobilní telefony jsme se věnovali již několikrát, dvojice našich článků vám dá další tipy a triky v Google Chrome:

Vyzkoušíte šikovný trik pro Google Chrome?

Zdroj: android.wonderhowto.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)