Google Chrome: 5 šikovných triků, které by měl znát každý

Google search on Google Nexus 5

Prohlížeč Google Chrome není nutné představovat – je předinstalován standardně ve většině telefonů s Androidem. Pojďme se podívat na 5 šikovných tipů, které vám práci s prohlížečem usnadní a urychlí.

1) Nevyhovuje vám nové řazení karet? Nastavte si to “klasické”

Google s příchodem Androidu 5 změnil mírně přístup a řazení karet v prohlížeči. Pokud si nově otevřete více stránek najednou, nezobrazují se vám v jednom okně, ale s nadsázkou jako samostatné aplikace. Přistupujete k nim pak jednoduše z výběru běžících aplikací. Nevyhovuje vám tento způsob? Nejste zdaleka jediní. Řešení je ale velmi snadné – otevřete nastavení Chromu a zvolte v sekci Sloučit karty a aplikace možnost Vypnuto.

2) Přepínání karet pouhým posunem prsty

První tip pomůže spouště začínajících uživatelů a nám nahrál k druhému tipu. Ten totiž funguje pouze v klasickém řazení karet. Telefony dnes slouží k surfování skoro více než počítače a prohlížení více webových stránek najednou je běžnou praxí. Jak mezi stránkami přepínat nejrychleji? Stačí přejet prstem zleva doprava (či naopak) v adresovém řádku. Velmi rychle tak můžete přepínat mezi všemi otevřenými stránkami.

3) Vyhledávání určitého textu pouhým podržením prstu

Google Chrome se dočkal nedávno šikovného vylepšení, na které si ale možná spousta uživatelů ještě nezvykla či jej nenašla. Text na stránce, který chcete vyhledat na Googlu, již nemusíte složitě kopírovat. Stačí na něm totiž podržet prst a vytáhnout odspodu lištu s vyhledáváním. Automaticky dojde k vyhledání označeného textu v Googlu, což šikovné a praktické.

4) Přidejte si oblíbenou stránku na domácí obrazovku

Navštěvujete některou ze stránek tak často, že je pro vás i spouštění Chromu a vybírání ze záložek či rychlého přehledu zdržování? Pak si přidejte stránku rovnou jako spouštěč na domácí obrazovku. Je to snadné – ve webovém prohlížeči přejeďte na vybranou stránku, otevřete menu v pravém horním rohu a vyberte Přidat na plochu.

5) Tahem prstu zobrazíte otevřené karty i aktualizujete stránku

Tah prstu shora dolů má v prohlížeči Google Chrome hned dvě funkce. Pokud jste vyjeli na libovolné stránce až nahoru a provedete tento pohybu kdekoliv v oblasti stránky, můžete tak velmi rychle stránku znovu načíst. Pokud stejný pohyb provedete z adresního řádku, rychle se dostáváte do přehledu otevřených karet, mezi kterými můžete rychle přepínat. Opět ale musí být vypnuto sloučení karet a aplikací viz bod 1.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Znáte nějaký další trik v prohlížeči Google Chrome? Podělte se o něj v komentářích.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)