Nova Launcher Prime: 5 tipů a triků, které by měl znát každý

Tipy pro Nova Launcher Prime-1

Nova Launcher je v současné době nejpoužívanějším alternativním prostředím pro domácí obrazovky v Androidu. Dnes si prozradíme tipy pro Nova Launcher Prime (placenou verzi), které by měl každý uživatel znát.

Skrytý adresář

Na domácí obrazovce může člověk sdružovat aplikace, složky nebo třeba Widgety. Co když ale máme aplikaci, kterou používáme nejčastěji, ale souvisí s ní i několik dalších, které použijeme občas, a přitom nechceme zabírat místo na domácí obrazovce ani je hledat v menu? Řešením je vytvořit adresář, který reaguje jako běžná aplikace, ale při tahu prstu vzhůru se rozbalí složka. Tento trik patří mezi naše oblíbené tipy pro Nova Launcher.

Jak jej nastavit? Stačí vytvořit adresář, ve kterém na první místo přesunete nejpoužívanější aplikaci (ta, která se bude kliknutím spouštět). Následně na položce podržte prst, vyberte Editovat a aktivujte Tahem otevřít složku. Zároveň zkontrolujte, že je aktivní První položka složky.

Gesta při spuštění aplikace

Stejného efektu lze využít i pro další trik v Nova Launcheru. Představte si situaci, kdy používáte Google Drive dvěma nejčastějšími způsoby – prohlížení souborů (tedy spuštění Google Disku) a vytvoření Google Dokumentu. Pomocí gesta lze nastavit, že běžným kliknutím spustíte Google Disk, ale tahem vzhůru rovnou spustíte tvorbu nového Dokumentu. Tímto způsobem lze samozřejmě nastavit i další akce – třeba spuštění úplně jiné aplikace. To už je čistě na vás.

Nastavení je podobné jako v prvním případě – podržet prst na aplikaci – EditovatAkce přetažením a zde si vyberte.

Naučte prostředí nové triky díky gestům

Gesta není nutné aplikovat pouze na ikony aplikací či složek, ale na prostředí jako takové. A to ještě více způsoby – v nastavení v sekci Gesta a vstupy může každý uživatel zvolit, kterým gestem provedeme jakou akci. Na výběr je například tah směrem dolů, nahoru, dvojité ťuknutí, otočení dvou prstů apod. Nastavit znovu můžeme mezi akcí Nova Launcheru nebo systému a spuštěním aplikace či zástupce.

Záložky v menu aplikací

Člověk své aplikace řadí na domácí obrazovku a ty, které se nevejdou, zpravidla ponechá v menu všech aplikací, kde jsou řazeny abecedně. I zde ale můžete mít pořádek a aplikace si vhodně rozřadit – třeba pomocí záložek. Co třeba hry – nehrajete je často, ale když dostanete chuť, vadí vám jejich zdlouhavé hledání v menu? Tak si vytvořme záložku Hry, do které herní tituly umístíme. Trik, který rozhodně patří mezi užitečný tipy pro Nova Launcher Prime.

Jak na to? Stačí přejít do Nastavení a v dolní části Skupiny v menu. Pomocí ikony plusu lze záložky vytvářet a pojmenovat, kliknutím na ně pak přidávat aplikace.

Vypnutí displeje poklepáním

A jsme u posledního triku našeho článku tipy pro Nova Launcher. Našli jste zalíbení ve funkci dvojitého poklepání na obrazovku pro vypnutí displeje, ale telefon ji sám o sobě nepodporuje? Nevadí, opět nám pomohou gesta v Nova Launcher Prime. Stačí zvolit dvojité ťuknutí a jako akci Zámek obrazovky. Bude potřeba ještě povolit oprávnění aplikaci pro možnost ovládat zamykací obrazovku. Jen malé upozornění – tento postup zajistí pouze vypnutí obrazovky poklepáním, ne však její zapnutí.

Zaujaly vás tipy pro Nova Launcher? Znáte nějaký další šikovný? Podělte se o něj s námi

Inspirováno článkem Nova Launcher tips.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)