Šikovný trik pro Google Chrome: Zabraňte otevírání stejné stránky vícekrát

Google Chrome – sikovny trik

I na mobilním telefonu je běžné, že otevíráme naráz spousty záložek v mobilním prohlížeči. Často se ale stane, že spustíme oblíbenou stránku z rychlého přehledu vícekrát, což zbytečně zahlcuje telefon, spotřebovává data i zhoršuje orientaci. Pojďme si dnes ukázat šikovný trik pro Google Chrome, kterým tento nešvar odstraníme.

Šikovný trik pro Google Chrome

V případě, že často spouštíte své oblíbené weby z návrhů na Nové kartě, může se vám stávat, že se tímto způsobem dostanete na stránku, kterou již máte v některém z tabů otevřenou. Místo toho by se nám hodilo, aby to prohlížeč poznal a místo otevření nové stránky nás jen přepnul na otevřenou kartu. A Chrome to vlastně umí, jen ne v základním nastavení.

Aktivace ale není složitá – stačí přejít do skrytého nastavení Chromu a aktivovat funkci Přesměrovat návrhy na stránce Nová karta na stávající kartu. Jak na to?

  1. Zadejte do adresního řádku adresu chrome://flags
  2. Pomocí funkce Vyhledat na stránce si nechte najít “přesměrovat návrhy”/ případně použijte rovnou tento odkaz chrome://flags/#ntp-switch-to-existing-tab
  3. Změňte volbu Výchozí na Shoda podle adresy URL
  4. Restartujte prohlížeč Chrome

Jak to nyní bude fungovat? Pokud budete mít otevřenou v některé z karet stránky Svět Androida a otevřete si novou kartu, kde z návrhů vyberete Svět Androida, tak se vám stránka nenačte znovu, ale Chrome vás jen přesměruje do karty, kde je stránka otevřena.

Další šikovné tipy a triky pro Google Chrome

Nejrozšířenějšímu prohlížeči pro mobilní telefony jsme se věnovali již několikrát, dvojice našich článků vám dá další tipy a triky v Google Chrome:

Vyzkoušíte šikovný trik pro Google Chrome?

Zdroj: android.wonderhowto.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)