Který chytrý náramek vládne popularitě v ČR? Známe TOP 10

TOP 10 fitness chytrý náramek ČR

Když přijde řeč na nositelnou elektroniku neboli wearables, pro mnoho lidí bude základním produktem této kategorie chytrý či fitness náramek. Designově drobné a lehké zařízení s většinou podlouhlým displejem, černým řemínkem, pohybovými analýzami a všemožnými pokročilými funkcemi. Jak se i o pár řádků níže ukázalo, velký vliv měly v tomto segmentu náramky Mi Band od společnosti Xiaomi. V podstatě samy tento velký trend odstartovaly a doposud mu vládnou. V ČR i ve zbytku světa.

Jak jsme vybírali?

Vydali jsme se na Heuréka.cz a chytré / fitness náramky nechali v rámci tamního algoritmu seřadit podle oblíbenosti. V popisu žebříčku stojí, že je sestaven podle hodnocení v recenzích a celkových prodejů.

Nejpopulárnější chytré náramky v ČR

1) Xiaomi Mi Band 6 (recenze)

Letošní nejnovější model ze série, která již několik let kraluje celému svému segmentu. “Šestka” přišla například s větším displejem, měřením SpO2 nebo novým ovládáním bez tlačítka.

2) Xiaomi Mi Band 5 (recenze)

Loňská varianta byla dost možná největším trhákem celé řady Mi Band. Sice ani ona nepřinesla kýžené placení přes NFC, ale zaujala větším displejem, novými sportovními i zdravotními funkcemi a v neposlední řadě lépe řešeným nabíjením.

3) Xiaomi Mi Band 4

I to, že tři roky starý model stále patří v ČR to první trojky, podtrhuje dominanci celé Mi Band série. Také “čtverka” bodovala (a stále boduje) parádním poměrem cena / výkon.

4) SMARTOMAT SILENTBAND 2

V celé TOP 10 jediná výjimka, která u své konstrukce sází primárně na kov a sklo. Proto se snaží prorazit i jako módní doplněk, což se očividně daří.

5) Honor Band 6

Nejnovější chytrý náramek od čínského Honoru se trochu vymyká širším displejem, se kterým se chce přiblížit hodinkám.

6) Samsung Galaxy Fit 2

Také Samsung má svého zástupce v této kategorii a také v nejlepší desítce. Ze zajímavostí můžeme zmínit, že upozorní třeba na pravidelné mytí rukou a měří i délku mytí rukou.

7) inSPORTline Rivarock

Náramek od populární značky sportovního vybavení, který kromě klasických funkcí nabízí například i orientační měření krevního tlaku.

8) Niceboy X-fit Plus

Elegantně “baculatý” pomocník od Niceboy také sází třeba na měření krevního tlaku nebo okysličení krve.

9) Honor Band 5

Starší náramek od Honoru, který má od svého novějšího sourozence naprosto odlišný design s velkým tlačítkem, úzkým displejem a ostřejšími hranami.

10) Amazfit Band 5

V podstatě jen trochu jinak namodelovaný Mi Band 5 (přece jen společnost Huami nemá jen vlastní značku náramků a hodinek Amazfit, ale vyrábí je i pro Xiaomi) se snaží mimo jiné zaujmout zobrazováním hodnoty PAI, měřením stresu a také velmi příjemnou cenou.

Který chytrý náramek ze seznamu považujete za nejlepší?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)