Top 10 aplikací, které Češi nejvíce stahují z Google Play (03/2020), co stahujeme v karanténě?

TOP 10 aplikací

Google Play pravidelně aktualizuje žebříčky nejstahovanějších aplikací a her na české scéně. Některé jsou neměnnou stálicí, další se derou kupředu díky svým funkcím. Spoustu z nich už v Android telefonu máme, jiné se ovšem přihlásily o slovo teprve nedávno. Žebříček Top 10 aplikací nám ukazuje, které stahujeme z Google Play v České republice nejčastěji. Jaké jsou tedy nejstahovanější aplikace z Google Play za měsíc březen 2020?

TOP 10 aplikací, které Češi stahují (03/2020)

Bakaláři OnLine

Snad každý se někdy setkal s online platformou Bakaláři. Jde o systém, kam učitel zadává známky/poznámky a další informace, načež si je může prohlédnout jak žák, tak i rodič. Druhá generace této aplikace nabízí jednodušší přístup a hlavně je mnohem přehlednější. Rázem tak máte přístup ke zobrazování známek, rozvrhu a suplování, domácích úkolů či absence. Vzhledem k tomu, že webová aplikace není plně přizpůsobena mobilům tuto aplikaci doporučujeme.

Bakaláři OnLine
Bakaláři OnLine

WhatsApp

Lidé stále hledají nové alternativy ke zmíněnému Messengeru nebo ke klasickým SMS zprávám, které už dnes prostě neletí. Tou nejoblíbenější je WhatsApp (rovněž patří pod Facebook), která spojuje lidi pomocí telefonního čísla. Stále častěji ji pro komunikaci využívají i firmy, aplikace totiž umožňuje bezplatné chatování i se zahraničím, aniž byste si zakládali účet jako třeba u Messengeru.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Facebook Messenger

Jedna z nejpoužívanějších aplikací pro komunikaci vůbec. Messenger od Facebooku se dlouhodobě drží v nejoblíbenějších appkách na Google Play. Někdo ho dříve nevyužíval, jiný třeba přešel na nový mobil nebo mazal všechna data, a tak byl Messenger mezi prvními aplikacemi ke stažení.

Microsoft Teams

V době karantény je čtvrtou nejstahovanější aplikací Microsoft Teams a je k tomu dobrý důvod. Jedná se totiž o skvělé řešení v rámci firem a týmů. Nabízí jak klasický chat, tak i přístup k celému obsahu vašeho týmu. Lidé si ji v posledním měsíci hodně chválí a hodnocení si drží na skvělých 4,5 hvězdičkách.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Box Music Player

Tuto aplikaci rozhodně doporučit nemůžeme. Všichni uživatelé si stěžují na to, že žádá o přístup ke kontaktům a SMS zprávám a automaticky si strhne 99 Kč. Navíc do telefonu stahuje nebezpečný malware a otravné reklamy. Obloukem vyhnout!
Box Music Player
Box Music Player

Minuta po minutě

Aplikace Deníku N. Její autoři sledují aktuální dění, čtou zahraniční zpravodajství, kontrolují sociální sítě a následně pro vás vyberou jen důležité a zajímavé zprávy a informace. Každý den se zde objevují stovky zpráv, které jsou doplněny o odkazy, grafy, obrázky či videa. Pokud chcete zůstat v obraze, jedná se o ideální volbu.

Minuta N
Minuta N

TikTok

Stále populárnější sociální síť TikTok se zaměřuje na krátká videa. Kromě toho, že zde najdeme spoustu zajímavého obsahu (ano, je třeba filtrovat hlouposti) se sem začínají přesouvat i velcí YouTubeři a osobnosti. Jeden z příkladů, že se dá na TikTok publikovat i seriózní obsah je například Petr Mára.

TikTok - Opravdu krátká videa
TikTok - Opravdu krátká videa

Google Pay

Od té doby, co Google Pay podporuje většina českých bank se taktéž jedná o jednu z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací. Funguje na každém Android zařízení s NFC a Androidem 5.0. Jedná se o rychlý a snadný způsob placení na webu, v obchodech a na dalších místech, snadno pomocí vašeho telefonu.

Peněženka Google
Peněženka Google

Google Classroom

Pro studenty se jedná o ideální řešení v době karantény. Google Classroom usnadňuje propojení studentů a učitelů, přičemž umožňuje zadávat úkoly a následně je odevzdávat, komunikovat, vytvářet různé online kurzy i editovat následné výtvory.
Google Classroom
Google Classroom

Netflix

Ideální volba pro toto období. Pokud vás nebaví neustále koukat na televizi a zároveň milujete kvalitní filmy a seriály, rozhodně vyzkoušejte Netflix. Můžete si dokonce vybrat z našeho článku o těch nejlepších Netflix seriálech. Předplatné není nijak drastické. Osobně doporučujeme program Standard (259 Kč), který podporuje HD rozlišení. Naopak pokud milujete detaily a máte 4K televizi/monitor, jděte do programu Premium (319 Kč).

Netflix
Netflix

Jaké zajímavé aplikace používáte vy?

Zdroj: Google Play

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)