Tohle čekal málokdo. Nejlevnější Xiaomi mobil v ČR dostává Android 11

redmi 9a android 11

Telefon Redmi 9A by se měl brzy dostat nástupce v podobě Redmi 10A, o kterém jsme vám nedávno psali. Tyto mobily jsou vstupní branou do světa Android telefonů, takže od nich nelze čekat, že budou podporované nějak extra dlouho. Čínský gigant však příjemně potěšil všechny majitele Redmi 9A, když jej začal aktualizovat na systém MIUI 12.5 Enhanced Edition.

Redmi 9A dostává nový systém

Bavíme se o telefonu, který byl na trh uveden již v červenci roku 2020 a to za cenu 2 600 Kč. Až dodnes byl systémem Android 10 s nadstavbou MIUI 12. Ačkoliv se může zdát, že jde o menší aktualizaci, opak je pravdou. Nejen že dostanete Android 11, ale Enhanced Edition opravuje hned několik chyb a zlepšuje chod systému. Nachází se v něm funkce jako Smart Balance či Atomized Memory, která zlepšuje správu operační paměti RAM. Systém navíc snižuje využití procesoru až o 15 %, takže vám o něco déle vydrží baterie.

Redmi 9A představeno pro Evropu

V aktualizaci je přítomná také lednová bezpečnostní záplata. Rozhodně jde tedy o příjemné překvapení a další důkaz toho, že se čínská firma v aktualizacích neustále zlepšuje.

Už vám dorazila aktualizace na Redmi 9A?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)